Amerika'nın bir çok ülkeye uyguladığı para politikaları ardından bir çok ülke ameriya karşı ekonomik savaş başlattı. Elindeki ekonomik gücü kullanarak ülkelere üstünlüğünü kabul ettirmeye çalışan amerikaya Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu 8 ülkeden karşı atak geldi. Atağın adı "D-8 Ödeme Kartı". Peki D-8 Ödeme Kartı Nedir ? D-8 Ödeme Kartı'nın özellikleri nelerdir? Detaylar haberimizde...

D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari,Türkiye'nin de içerisinde yer aldığı  8 ülke arasında ulusal bir para birimi üzerinden ortak kullanılacak bir kartın çalışmasını yaptıklarını açıkladı. Bu kart ile üye ülkeler arasında para birimlerinde değer kaybı olmadan alışveriş yapılabilecek. Bu şekilde diğer para birimlerini dolara veya başka para birimlerine dönüştürmeye gerek kalmayacak.

Genel sekreter yaptığı açıklamalarda çıkartılacak kart ile ilgili çalışmaların sürdüğünü , bir teknoloji firmasıyla aktif olarak görüşmelerin yapıldığını ve en kısa süre içerisinde bu kartların çıkarılacağı bilgisini paylaştı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları