Türkiye'nin Oksijeni En Bol Bölgeleri
Sizler için Türkiye'nin oksijeni ve aynı zamanda güzelliği en yüksek yerlerini topladık.

Ağrı dağı ve yaylaları

Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı dağı ve yüksek olduğundan dolayı havası temiz, oksijeni bol. Özellikle astım hastalarına birebir şifa kaynağı olan ağrı dağı ve yaylaları mide ve deri hastalıklarına da iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Ağrı dağı

Ağrı dağı

Adana Kızıldağ yaylası

Akdeniz bölgesinin en temiz havası olan yerlerden biri kızıldağ yaylası. Toros dağlarının da etkisiyle hava akımının çok hızlı geçtiği kızıldağ yaylasında şifalı hava oldukça fazla. Şeker, astım, kalp, karaciğer, akciğer, kolesterol, iştahsızlık, hazımsızlık gibi birçok hastalığa iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Artvin yaylaları

Türkiye’nin en fazla oksijene sahip olan Artvin yaylaları gidip görülmenin yanı sıra birde şifa kaynağı. Yoğun orman ve yeşilliği ile bol miktarda oksijene sahip. Astım, akciğer kanseri, şeker, kolesterol gibi hastalıklara Artvin yaylaları havası iyi geliyor.

Kelkit vadisi yaylaları

Karadeniz’in iç kesimlerinde, Koyulhisar, Mesudiye, Şebinkarahisar sınırlarının kesiştiği bölgede yer alan yaylalar rakım olarak 2000 – 3000 arasıdır. Eğriçimen yaylası, karagöl yaylaları, sisorta yaylaları yapılan ölçümler sonucunda Türkiye’nin en fazla oksijen olan ikinci bölgesi olmasının yanı sıra kendi oksijenini üretme özelliği de bulunuyor. Bölgenin hem yoğun orman aynı zamanda sarp kayalık olduğundan hava akımıda hızlı olarak oksijeni temizliyor. Akciğer, mide, kolesterol, kalp, şeker, hazımsızlık, iştahsızlık gibi hastalıklara iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bolu dağı

İstanbul ile Anadolu arasında yolculuk yapanların geçerken ayaküstü ziyaret ettikleri muhteşem yer aslında bir şifa deposudur. Bolu dağı yaylaları Marmara bölgesine en yakın temiz hava olarak ölçülmüştür. Bolu dağında konaklayacağınız 10 gün sonucunda bir çok rahatsızlıklarınızdan iyi geldiği hatta şeker, astım, kalp, tansiyon, kolesterol gibi hastalıkların iyileşme evresine girdiği gözlemlenmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al