Özgüvenimi nasıl yükseltirim?Özgüveninizi düşük hissedip bu soruyu kendinize bir çok defa sormuşsunuzdur.Peki gerçekten nasıl özgüveni artar?

1. Kambur durmayın.

Kambur durmayın.

İlk adım fiziksel olarak doğru duruş sergilemek. Kamburunuzu çıkartıp hımbıl görünmek size yardımcı olmayacaktır.Duruşunuzu düzeltecek egzersizler yapabilirsiniz.Mesela ters mekik çok işe yarayabilir.Eğer sırtınızda fizyolojik sorun varsa doktora başvurun.

2. Göz teması kurun.

Göz teması kurun.

Göz teması en önemli noktalardan biridir.Kazık gibi dik durup,istediğiniz kadar sırıtsanız da gözlerinizi karşınızdakinin gözlerinden kaçırıyorsanız,kendinizden emin gözükmeniz olanaksız.

3. İltifatları kabul edin.

İltifatları kabul edin.

Samimi bir teşekkürler iltifatları kabul edin. Alçakgönüllü olmaya çalışırken insanların gerçekten onların hayran olduğu gibi birisi olmadığınızı düşünmesini istemezsiniz.

4. Kendinizden emin konuşun

Kendinizden emin konuşun

Tereddütlü konuşmayın.Cümleye girdikten sonra bu düşüncenizden emin olmadığınızı mı farkettiniz?Çaktırmayın.Eğer kendinizden emin olmazsanız araya başka biri girip sizi çürütebilir.

5. Düzgün yürüyün.

Düzgün yürüyün.

Fiziksel duruşun esaslarından birisi de güzel yürümektedir.Alçak dağları ben yarattım havasında veya her an podyumda gibi yürüyün elbette demiyorum.Ama yürüyüşünüz,duruşunuzu tamamlayacak cinste olmalıdır.

6. Gülümseyin.

Gülümseyin.

Gülümsemek nasıl güvenli gösterebilir ki?Karşınızdakine arkadaş canlısıi mutlu ve kendinizden emin olduğunuzu göstererek tabi ki.Çok gergin bir sunum öncesi veya başka bir ortamda ödünüz patlarken şöyle bir gülücük koyun.

7. Kıyafetinize dikkat edin.

Kıyafetinize dikkat edin.

En önemli unsurlardan biri de budur.Elbette servet ödeyin demiyorum fakat güzel görünmekte fayda var.Aksesuarlar ile çok güzel bir sunum yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları