En İlgi Çekici Kitaplar Serisinden #15 Kitap
En ilgi çekici kitaplar serimizi sizlerle paylaşıyoruz. Kitap okumayı seven insanların kesinlikle okuması gereken 15 kitabı sizlerle paylaşıyoruz. İşte 15 kitap önerimiz...

1- Bin Dokuz Yüz Seksen Dört

1- Bin Dokuz Yüz Seksen Dört

'Bin Dokuz Yüz Seksen Dört' - George Orwell Kitapta devlet-vatandaş ilişkisi ve uygulanan taktiklerin ele alındığı distopik bir dünya düzeni anlatılıyor. 1984, öngörüsüyle de edebiyat tarihinin en önemli kitapları arasında yer alıyor.

2-Otomatik Portakal

2-Otomatik Portakal

Anthony Burgess Eserde 1960'lı yıllardaki değişim ve modernleşme devresi, ve bireylerin özgürlüğü konu alınıyor. Nedensiz şiddeti en iyi anlatan eserlerin başında gelen 'Otomatik Portakal' sinemaya da dahi yönetmen Stanley Kubrick tarafından uyarlandı

3-Yüzüklerin Efendisi

3-Yüzüklerin Efendisi

J.R.R. Tolkien 20'nci yüzyılda yazılmış en iyi ve etkileyici kurgusal edebiyat örneklerinden biri olan 'Yüzüklerin Efendisi' Tolkien'ın en ünlü eseri... Sinemaya da görkemli bir şekilde uyarlanan eser en büyük başyapıtlardan biri.

4-Bülbülü Öldürmek

4-Bülbülü Öldürmek

Harper Lee Kitapta mahkeme tarafından ırza geçme suçuyla yargılanan siyah bir insanın savunmasını ve küçük bir kentte inanç ve vicdanla ilgili hükümlerin nasıl verildiği ele alınıyor.

5-Savaş ve Barış

5-Savaş ve Barış

Lev Tolstoy Napolyon döneminde Rusya ve Fransa arasındaki savaş, saraydaki yaşam ve yaşadıkları değişimleri anlatıyor. tolstoy2un en bilinen eserlerinden.

6-İnsan Hakları

6-İnsan Hakları

Thomas Paine Paine, Edmunt Burke'ün 'Fransız Devrimi'ne Karşı Tepkiler' kitabına tepki olarak yazdığı kitap 'İnsan Hakları' teriminin muhtemelen ilk kez kullanıldığı eser olarak biliniyor.

7-Yüzyıllık Yalnızlık

7-Yüzyıllık Yalnızlık

Gabriel Garcia Marquez Nobel Ödülü alan kitapta Marquez, çocukluğunda kendisini etkileyen hayata dair herşeyi kültürel tarihle bir araya getirerek aktarmıştır.

8-Siddhartha

8-Siddhartha

  • Hermann Hesse Kitap, hayatta elde edilen tecrübelerinin önemini vurguluyor.

9-Kıvılcım Anı

9-Kıvılcım Anı

Malcolm Gladwell Gladwell, kitabında küçük bir düşüncenin, ya da üretim kavramının nasıl gelişerek büyük global-sosyal değişikliklere yol açtığını inceliyor.

10-David Copperfield

10-David Copperfield

Charles Dickens Dickens, romanda 1800'lü yıllarda İngiltere'nin ekonomik ve sosyal durumunu samimi bir dille anlatmış..

11-Madde 22

11-Madde 22

Joseph Heller Heller'in başyapıtı olan kitap, bir savaş romanı ancak savaşın gereksizliği, savaş döneminde acımasızlaşan iktidarları gözler önüne seriyor.

12-Çavdar Tarlasında Çocuklar

12-Çavdar Tarlasında Çocuklar

 J.D. Salinger Basıldığı dönemde müstehcen içeriğiyle dikkat çeken ve ABD'de yasaklanan kitapta bir çocuğun okuldan atılmasıyla yaşadığı olaylar anlatılıyor.

13-Prens

13-Prens

Niccolo Machiavelli Rönesans dönemini etkileyen yapıt, yazarın politika hakkındaki incelemelerini içeriyor

14-Doğal Yaşam ve Başkaldırı

14-Doğal Yaşam ve Başkaldırı

Henry David Thoreau Yazar, Walden Gölü kıyısına bir kulübe yaparak doğayı gözlemleyerek yaptığı incelemeleri, günlüğü kitaplaştırdı.

15-Devlet

15-Devlet

Platon, eserinde ideal devletin nasıl olması gerektiği üzerine görüşlerini belirtiyor.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al