7 Özel Kişisel Gelişim Kitabı Önerisi!
Kişisel gelişimin önemi hakkında bilgiye sahip olduğunuzu var sayarak hiç o konulara değinmiyoruz. Kişisel gelişim bu kadar önemliyken de bu kişisel gelişimin kitaplarınında önemi giderek artıyor. Sizler için kişisel gelişim kitaplarını derledik ve size sunuyoruz. İyi eğlenceler...

Kişisel Gelişim Kitapları son zamanlarda oldukça fazla merak edilen ve en az bir kere herkesin eline alıp baktığı kitaplardan. Kişisel Gelişim Kitapları gündelik hayatımızda bize yol gösterecek yöntemler sunan, insanın toplumda güçlü ve verimli olmasını sağlayan, bilim ışığında yazılan etkileyici ve özgün kitaplardır. Kişisel gelişim kitapları olayları bir kurgu ve hikâye şeklinde ele alarak bakış açınızı değiştirir, daha güçlü, özgür ve inançlı bireyler oluruz. Beğenerek, severek okuduğumuz bu kitapları sizler için listeledik. İç huzurunuzu ve kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak bu kitapları severek okuyacağınıza eminim. Keyifli okumalar.

1. Duygusal Zekâ – Daniel Goleman

Psikoloji alanına farklı bir gözle bakılmasını sağlayan Daniel Goleman kitabında duygusal zekanın (EQ) IQ’ya göre daha önemli olduğunu anlatmış. Çoğu eğitimcinin tavsiye ettiği bu kitap IQ’su yüksek olan insanların sosyal hayatlarında neden başarısız olduğundan bahsederek, duygusal zekanın önemine, yaşantımızdaki yerine ve nasıl kullanabileceğimizi anlatmış. Yazara göre duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil ve yoksunluğunda aile yaşamını, iş ve sosyal hayatı etkiliyor ve kötü sonuçlar doğurabiliyor. Duygusal zekanın günlük yaşantımızdaki yerine, hayatın hangi dönemlerinde ona başvurduğumuza, ne işe yaradığına dair pek çok bilgi veren bu kitap kesinlikle okunması gerekenlerden.

2. Akıllı Yaşama Sanatı – Baltasar Gracian

Bir insanın iş hayatında ve özel hayatında nasıl başarılı olacağını yüzyıllarca geriden anlatmaya başlayan bir felsefe kitabı. Akıllı Yaşama Sanatı, 17. Yüzyılda İspanyol Cizvit Papazı Baltasar Gracian tarafından yazılan kitap duygu yönetimi, liderlik, dostluk gibi konularda ders verici olan bu kitap birçok dile çevrilmiştir. 

Schopenhaur, Andre Gide, Nietzsche gibi düşünürler tarafından oldukça beğenilmiştir. 

3. Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Yararlı olacağını düşündüğümüz bir diğer kitap ise Her Şey Seninle Başlar. Satış rekorları kıran bu kitap 7-8 yıl sonra Alfa Yayıncılık tarafından tekrar satışa çıkarıldı. Kendini yenileyen ve güncelliğini kaybetmeyen bu kitabın dili oldukça sade ve akıcı bu sayede sizi kendine bağlıyor. 

Başarısızlığın, çaresizliğin ve kaybetmenin tüm yönlerine değinen kitap çaresizliğin öğrenildiği gibi başarının da öğrenildiğinden bahsediyor.

Hayatın içinden verilen örneklerle kitabı daha iyi anlıyabiliyorsunuz. Okuyan birçok kişi tarafından beğenilen, övgüyle bahsedilen kitapta Sekman, sorunlarla baş edecek gücün sizde olduğunu söylüyor, rüzgârı suçlamak yerine yelkeni kullanmayı öğrenmelisin diyen Sekman bu sayede ‘’En başarılı başarı kitabı’’ ödülünü almıştır.

4. 59 Saniye – Richard Wiseman

Herkesin dilinde olan ‘’59 Saniye’’ kişisel gelişim kitaplarının klişe sözlerinden sıkılan okuyucular için karanlık yoldaki fener gibi etki edecek türden. Tümüyle bilimsel araştırmalarla yazılan bu kitap vakti olmayan insanlar için ideal türden. Zeki, meraklı, işi başından aşkın insanlar için harika bir tercih.

5. İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Türkiye’nin yöntem ve kılavuz klasiği olan İnsan Mühendisliği zengin içeriğiyle okuyucu kendine bağlıyor. En çok alıntı yapılan eserlerin başında gelen kitabımız, modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında oldukça etkili. Nüvit Osmay 1970-1980 yıllarında TÜBİTAK’ın Bilim Teknik dergisinin yayın yönetmenliğini yapmış olduğunu da eklememiz gerekir.

6. Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Zamanda yolculuk yaparak Aristo, Platon ve Sokrates gibi hayat ustalarından ders almak ister miydiniz? Bugün tartışılan kişisel gelişimin konuları o zamanda tartışılıyordu. Bu konuları en etkili ve verimli şekilde öğreneceğiniz Yaşam Koçum kitabı severek okuyacağınız müthiş bir kitap.

7. İyi Hissetmek – David Burns

Duygularınızı harekete geçirecek, yaşantınıza daha olumlu bakmanızı sağlayacak, bilimsel olarak test edilmiş bazı teknikleri psikiyatrist David Burns bizler için sunuyor. Özgüveninizi arttırma, sürekli depresyon halinden kurtulma, kabullenme isteğinizden kurtulmanızı sağlayacak her zaman başucunuzda bulunacak bir kitap.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al