Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? Kredi Kartı Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Kredi kartınızı iptal etmek için yapmanız gerekenler nelerdir? sorusunu sık sık sorduğunuzu farkettik ve bu konuda bir içerik oluşturmaya karar verdik. Kredi kartı nasıl iptal edilir? Kredi kartınızı iptal etmek için ne yapmalısınız? Kredi kartı iptal etmek için gereken şeyler nelerdir? sorularının Cevapları Biliniyo'da...

Kredi kartı nasıl iptal edilir veya kredi kartını kapatma yolları ile ilgili sizlere bu yazımızda bilgileri aktaracağım.

Yazımıza başlamadan öne belirtmek isterim. Kredi kartını iptal etmek ile kredi kartı kapatma işlemleri arasında birçok fark bulunmaktadır.Eğer kredi kartınız çalınmış veya kaybolmuş ise kredi kartınızın kötü kişilerin eline düşmemesi için iptal ettirmeniz gerekir.

Kredi Kartının İptal Edilmesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartınızın çalınması veya kaybolması halinde iptal işleminin gerçekleşmesi konusunda 2 kolay seçenek bulunmaktadır.Bunlardan ilki bankaların çağrı merkezini arayıp konu hakkında yardım isteyebilirsiniz. Bu durumda müşteri temsilcisine bağlanır ve onayladığınız takdirde kartınızın hemen iptal işlemleri gerçekleşir.

Diğer basit yollardan biri ise, internet şubesi yardımıyla kartı iptal ettirmektir.Bankanıza ait internet şubesini veya mobil uygulamasına sahipseniz. Seçenekler içerisinde yer alan kredi kartı bölümüne tıklayıp ”Kredi Kartı İptali” bölümünden kartınızı hemen iptal ettirebilirsiniz. Bunların dışında da size en yakın şubeye gidip gişelerden kart iptali işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Kapatmak İçin Neler Yapılmalı?

Eğer kredi kartı kullanmak istemiyor ve bu nedenle kapatmak istiyorsanız, iptal ettirmek yerine kapatma işlemi yapmanız gerekir. Uzun seneler sonra karşınıza kart kullanım ücreti gibi masraflar çıkmasını istemiyorsanız bir dilekçe ile banka şubesine başvurmanız gerekmektedir.

Yine de birkaç banka, müşteri hizmetleri yolu ile de kredi kartı kapatma işlemlerini onaylatmaktadır. Telefon bankacılığı yoluyla kredi kartınızı kapatmadan önce ise herhangi bir borcunuzun olmaması gerekir. Aksi takdirde borcunuz ödenene kadar kredi kartınızı kapatamazsınız.

Bütün kredi kartı kullanıcıları 5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunun 25. maddesinde yer alan 2.paragrafına göre kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkı vardır.

Telefon bankacılığı veya diğer birkaç yolla kredi kartınızı kapatma işleminde bulunamıyorsanız en yakın şubeye gidip bir dilekçe vermeniz durumunda en kısa sürede kredi kartınızı kapatma işleminde bulunabilirsiniz.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al