LastikPark, Türkiye'nin En Güçlü Drift Aracının Sponsoru Oldu
1927 yılından beri lastik sektörünün öncü şirketi Tatko, LastikPark’ın 10. Yıl aktiviteleri çerçevesinde Türkiye’nin en güçlü drift aracı Alpha’ya LastikPark markasıyla sponsor oldu. LastikPark ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu resmi pilotu Ertuğrul Makena arasında imzalanan sponsorluk anlaşması ile kırmızı-beyaz renkleriyle öne çıkacak Alpha pistlere çıkmaya hazır.

Cüneyt Şener: Türkiye’nin en büyük çokmarkalı perakende lastik zincirinin kurucusu olarak, 10.yılını kutladığımızLastikPark’ın aktivitelerine şimdi de drift sponsorluğu ile devam ediyoruz.

Tatko Lastik A.Ş.Kanal Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Şener, otomobil severlerin yakındantakip ettiği drift sporuna olan son dönemdeki artan ilgiye vurgu yaparak; “Bundantam 10 yıl önce başlattığımız LastikPark yolculuğumuzu Aradığınız TümMarkalar Burada! sloganımız ile 81 ilde 500 noktada devam ettiriyoruz. Otomobilsporlarına olan ilginin arttığı son yıllarda Drift sporuna olan ilginin degiderek popülerleştiğini görüyoruz. Özel donanımlar ile tasarlanmış ve Driftsporu için hazırlanan çok özel araçlar yüksek devirlerde üstün teknikler ilekontrollü bir şekilde pistte hareket ederlerken, yüksek devirle üretilen güçsayesinde lastikler olması gerekenden daha fazla dönerek araca viraj içerisindebambaşka bir yol tutuş özelliği kazandırırlar. Lastiğin bu kadar yoğunkullanıldığı ve pistlerinizlemesi en keyifli Drift sporunda, LastikPark markalı kırmızı-beyaz Alpha aracıyla Türkiye’nin en büyük temsilcisiErtuğrul Makena ile bir araya gelmekten çok mutluyuz.” dedi.

Ertuğrul Makena: Driftaracının sihrini ortaya çıkaran en önemli parçası olan lastiğin, alanındaki enuzmanı olan LastikPark ile yollarımızın kesişmesinden mutluluk duyuyorum.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonuresmi pilotu ve Alpha aracın sahibi olan Ertuğrul Makena “1200HP’lik ToyotaGT86 VR38 DETT TWIN TURBO Alpha aracımızı LastikPark’ın logo ve renkleriyle çokenerjik bir hale getirdik. Üstün performansı ve etkileyici tasarımıylagörenlerin ilgisini üzerinde toplayacak Alpha’nın uzun zamandır pistteyaşatacağı deneyim merak ediliyordu. 2 yıllık bir çalışmanın sonucuyla, FormulaD düzeyinde performans göstermek üzere aracımızı inşa ettik, Türkiye’nin engüçlü Drift aracı haline getirdik. Alpha, dünyada sayılı olarak kullanılan GTRVR38 DETT Twin Torbo motoru ve alt yapı donanımıyla, hafif gövdesiyle hempilotuna hem de izleyicilere benzersiz bir deneyim sunmak için hazır. LastikParklogosuyla çok dinamik bir tasarıma bürünen Alpha aracımızın tüm izleyenleriheyecanlandıracağına inancımız tam. LastikPark ile gerçekleştireceğimizsponsorluk kapsamında izleyenleri ekran başına kitleyecek adrenalin dolu sürprizanlar planlıyoruz, vizyonumuza ortak olan ve Drift sporuna verdiği destek içinLastikPark’a tüm Alpha ekibi adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ertuğrul Makena ve LastikPark, bu işbirliğini keyifli bir video ile duyurdu.

Tatko,2010 yılında LastikPark adı altında Türkiye'nin ilk çok markalı perakendemağaza konseptini hayata geçirmiştir. Çok markalı perakende konseptine olanyoğun talebe yanıt olarak Tatko, 2013 HerLastik adı altında 2. konseptioluşturmuştur. 2019 yılında LastikVS zincirini bünyeye katan, 2020 yılındada LastikUstam konsepti ile 750 mağazaya ulaşarak Türkiye'nin en büyükçok markalı zincirine sahiptir. 

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al