Türk F-16'larından Ermenistan'a Gözdağı
Türkiye'Nin gündemi Yunanistan ve Mısır arasında yapılan anlaşma, Beyrutta yaşanan patlama derken kafkaslarda yaşanan gelişmeler arka plana atıldı. Ermenistan'ın saldırısı sonrası Türkiye ve Azerbaycan arasında başlatılan "TurAz Kartalı 2020" tatbikatı devam ediyor. Erivan yönetimine karşı "birlik" mesajı veren iki ülkenin savaş uçaklarıyla birlikte uçuş gerçekleştirdi.

Türkiye ile Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan'da başlattığı ortak askeri tatbikat "TurAz Kartalı 2020" devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, tatbikatta Türk F-16 uçakları ile Azerbaycan'a ait savaş uçakları senaryo gereği gece ve gündüz uçuşları gerçekleştirerek çeşitli görevler yaptı.

Karşılıklı hareket etme olanaklarının öğrenilmesinin yanı sıra arama kurtarma faaliyetleri ile havadan yerdeki hedeflerin imhası gibi görevlerin yerine getirildiği tatbikatta, uçaklar önleme, himaye ve taarruz görevleri icra etti.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al