Bu içeriğimizden sonra yok artık gerçekten mi diyeceğiniz bilgilerle karşınızdayız. Bildiğiniz her şeyi unutmaya hazırsanız içeriğimize geçelim. İşte yanlış bildiğimiz gerçekler!

"Sushi Japonca' da Çiğ Balık Demektir."

"Sushi Japonca' da Çiğ Balık Demektir."

Aslında "sushi" kelimesi "ekşi pirinç"anlamına gelir.

Tavşanlar Havuç Sevmezler

Tavşanlar Havuç Sevmezler

Bu sadece çizgi filmlerde böyledir. Tavşanlar aslında yeşillik yemeyi sever.

Altın Madalyalardaki Gerçek Altın Miktarı.

Altın Madalyalardaki Gerçek Altın Miktarı.

2006 yılında Manchester Metropolitan Üniversitesi’nden Dr. DavidHolmes “Hayır fareler aslında peynir sevmez hatta nefret ederler.” diyeaçıklama yaptığında herkes “Dünya yuvarlaktır ve güneşin etrafında dönüyor.” demişcesine bir şok yaşamıştı. 

Bu durumu açıklıkgetirmek için Holmes araştırmasının detaylarını yayınladı. Araştırma çok geniş kapsamlı olarak hayvanların yiyecek tercihleri üzerine yapılmıştı. Araştırmaya göre fareler hemen her şeyi yiyordu ama daha çok vejetaryen olarakevrimleşmiştiler. Farelerin tercihettiği yiyecekler daha çok karbonhidrat ve şeker açısından yüksek olan tahıllar, kuru yemişler, tohumlar ve meyvelermiş.

En Fazla Piramit Mısır'da Dır.

En Fazla Piramit Mısır'da Dır.

Piramit denildiğinde herkesin aklına gelen ilk yer tabiki Mısır' dır ama o işler hiç de öyle değil işte. Aslında birçok ülke ile özellikle Sudan' la karşılaştırdığımızda, az piramidi olan bir ülkedir. Orta Amerika' da 1000' den fazla, Çin' de 300, Sudan' da 200' den fazla piramitvardır. Fakat Mısır, yaklaşık 120piramide sahiptir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları