Takılarımıza Bakım Önerileri
Takılarımız güzel kombinlerimizin, makyajımızın hatta saçlarımızın birer tamamlayıcısı. Her fırsatta yardımımıza koşuyorlar fakat bizler takılarımıza ne kadar iyi bakıyoruz?

Değerli Takılarımızı Nasıl Korumalıyız?

Her madenin karakteristik özellikleri farklıdır. Nasıl ki her cilt tipi ayrı nemlendiriciler, temizleyiciler kullanıyoruz aynı şekilde takılarımızı iyi analiz ederek bakımlarını o şekilde yapmalıyız. Alt çekmeceye koyduğunuz yüzüğünüz, kutulara atıp çıkarmadığınız kolyeniz, takmak isteyip özensiz davrandığınız için takamadığınız takılarınız; hepsi için bir bakım seansı yapalım!

Safir, Pırlanta, Yakut, Zümrüt taşları fazla hassas taşlardır. Ve malumunuz kullandığımız temizlik ürünleri çizerek doğal halini bozabilir. Bu sebeple ılık su ve sabunu yumuşaklığından emin olduğunuz bir diş fırçası ile taşlarımıza uygulayalım. Parlatma bezi kullanmak bu temizliğin püf noktası.

Yumuşak ve göz kamaştırıcı haliyle Opal taşlarımız bizim gözbebeklerimiz. Tahmin edersiniz ki bu güzelliğin de bir bedeli var. Yumuşaklığı sebebiyle tüm değerli taşlarınızdan daha özenli davranılmaya ihtiyacı vardır. Sudan ve güneş ışığından korumamız gerekiyor. Mutlaka kutusunda saklamanız gerekli ve rutin olarak parlatma bezi kullanmalısınız.

İnciler hakkında bilinen yanlışları hemen düzeltelim. Öncelikle incilerinizi yalnızca nemli parlatma beziyle temizlemelisiniz. Yapısı gereği hiçbir kimyasal ürüne maruz kalmamalı. Parlaklık için uygulanan kozmetik ürünler, parfümler, saç spreyleri ve sudan uzak duruyoruz.

Doğal taşları değerli ve değersiz olarak ayırmak güzelliklerine büyük bir saygısızlık olur. Ama tüm dünya bu ayrımı yaparken de sınıflandırmanın hayat kurtarıcılığı karşısında boyun eğiyor ve ayrı ayrı ele alıyoruz.

Saydığımız doğal taşlar haricinde kalan taşlarımızı sabun ve parmağımız yardımıyla temizliyoruz. Parlatma bezi her zaman kurtarıcınız olacaktır bunu not alın. Ve çeşidi ne olursa olsun tüm takılarınızı kutusunda muhafaza edin. Onlar sizi tamamlamak için hassas bir zariflikte üretildiler, ilk günkü güzelliklerini korumak size kalmış.


Gümüş Takılar

Ah bu gümüşler... Güzel oldukları kadar da kalbimizi kırdılar. Doğru kullanmayı öğrenene kadar çok gümüşümüz gözlerimizin önünde kararıp gitti. Belki de bize ruh hallerini böyle yansıtıyorlardır kim bilirç

Gümüşler bizimle temas halinde olduğu sürece oksitlenmeye devam eder. Bu da demek oluyor ki ne kadar seviyorsak o kadar sık bakım yapacağız. Her takıda olduğu gibi kimyasallardan uzak tutmalıyız. Deterjan, saç spreyi, parfüm, sabun tüm takılarımızın maruz kaldığı kimyasallar bu sebeple daha dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca banyomuzda, nemli ortamda bırakmak da gümüşlerimizi sandığımızdan fazla etkiler. Tekrar altını çizelim, takı kutularınızı kullanın. İlerleyen süreçte takı muhafazası ve tasarım yapmak hakkında da paylaşımlarda bulunacağım.

Parlatma bezinin önemini bugünkü yazımızda fazlasıyla tekrar ettik sanırım, gümüş için en sık kullanacağımız yöntem bu. Kimyasallardan kaçamamış isek de bir gümüşçü kapısını çalmaktan başka çaremiz yok. uzun süren bir işlem olmadığı gibi, yenilenmiş hissiyatını tam anlamıyla veriyor.

Son olarak da spor, egzersiz gibi vücut asit oranını arttıran faaliyetler öncesi gümüş takılarınızı çıkarın. Vücudunuzun salgıladığı asit oranı ne kadar artarsa oksitlenme de o kadar hızlanır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al