Sonbaharda İzlenecek Filmler
Eylül ayı itibariyle yaza yavaş yavaş veda ediyoruz. Sonbaharın habercisi şu günlerde sokakların birer tablo gibi renklenmesine az kaldı. Artık daha gerçekçi ve içine girip çıkmak istemeyeceğimiz filmlerin zamanı. Bu liste sonbahar akşamlarında evde film keyfi yapmak isteyenler için ilaç niteliğinde.

1. Good Will Hunting

Good Will Hunting

Tam bir klasik film. Hala izlemeyen varsa lütfen koşarak izlesin. Matt Damon ve Robin Williams harikalar yaratıyor. Ayrıca Matt Damon ve Ben Affleck bu film sayesinde Oscar heykelciğini evlerine götürmüşlerdi.

2. Juno

Juno

Juno lise öğrencisidir ve biricik sevgilisinden hamile kalır. İki çocuk denecek yaştaki bu genç çocuk sahibi olmanın sorumluluğundan kaçıp farklı bir maceraya adım atarlar. Eğlenceli, kafa dağıtmalı bir ergen filmi.

3. The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

Wes Anderson'ın tüm filmleri harika ve onun için ayrı bir liste yapmak lazım ama en sevilen filmi şüphesiz ki Tenenbaum ailesinin hikayesi. Bu ailedeki herkesin sorunlarını ve o sorunlarla nasıl boğuştuklarını görüyoruz. Renk paletinin yine harika olduğu bu film sonbahara renk katacak.

4. Sonbahar

Sonbahar

Yıllardır cezaevinde siyasi tutuklu olarak yatan Yusuf çok hastadır ve mahkeme kararıyla salıverilir. Memleketine dönüp son günlerini annesiyle birlikte geçirmek isteyen Yusuf'un hüzünlü hikayesi sizi biraz dağıtacaktır. 

5. Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Barış Bıçakçı'nın romanından uyarlama bir filmin kötü olma olasılığı bence hiçbir evrende mümkün değil. Ankara sevenler için muazzam bir film. İki yakın arkadaş diğer arkadaşlarının kız kardeşine kendi evlerinde bir oda verirler ve o günden sonra hayatları eskisi gibi olmaz. Yönetmen Seyfi Teoman'ın anısına bile bu film izlenir.

6. Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller lise öğrencisidir ve bir günlüğüne okulu asmaya karar verir. Ferris, en yakın arkadaşı ve onun sevgilisiyle şehir merkezinde bol eğlence dolu bir gün geçirir. 80'ler temasını, o ruhu ve o dönemi özleyenler kesinlikle listelerine eklesin.

7. İşe Yarar Bir şey

İşe Yarar Bir şey

Pelin Esmer ve Barış Bıçakçı ikilisi harika bir iş çıkarmış ortaya. Yol, arkadaşlık, hayat, vicdan, yeni dostluklar... Bu filmde ne ararsanız var. Başak Köklükaya ve Öykü Karayel muazzam bir enerji, uyum yakalamışlar filmde.

8. Sing Street

Sing Street

Okulda hoşlandığınız kişi için en fazla ne yaptınız? Bizim karakterimiz hoşlandığı kızı etkileyebilmek için bir müzik grubu kurmaya karar veriyor.  Once ve Begin Again filmlerinin yazar ve yönetmeni John Carney  yine yeniden kulaklarınızın pasını silecek ve hemen listelerinize ekleyebileceğiniz muazzam şarkılar ile bizi buluşturuyor.

9. Yozgat Blues

Yozgat Blues

Yozgat'a taşınan müzik öğretmeni Yavuz ve öğrencisi Neşe hayatlarının önemli bir dönemine adım atmışlardır.  Yozgat, Yavuz ve Neşe'nin hikayesinin başladığı veya bittiği yerdir. Oyuncu kadrosu ve ilk uzun metraj filmiyle büyük beğeni toplayan başarılı yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun'un birleşimi Yozgat Blues gerçekçi ve değişik hikayesiyle sizi hemen içine alıyor. 

10. The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

Guevara'nın devrim öncesi en yakın arkadaşıyla çıktığı bu yolculukta 'Che'ye nasıl dönüştüğünün hikayesi bu film. Film, biyografi ve yol filmlerinin altın ögesidir. Gael Garcia Bernal başrole öyle yakışmış ki onan başkası olamazmış. 

Merhaba ben Deniz Altıok. Kendimi bildim bileli dizi ve film izler. İzlemediğim yapımları bile takip ederim. Sanatın her alanıyla içli dışlı olmayı seviyor aynı zamanda da gizli bir magazin severim!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al