Yara Üzerinde Temizleyici Ve Tedavi Edici Özelliğe Sahip 3 Bitki
Yemek yaparken elinizi mi yaktınız ? Düştünüz vücudunuzda bir sıyrık ya da bir kesik mi oluştu ? İçeriğimiz'de bahsettiğimiz bitkilerin iyileştirici etkileri sayesinde, çok kısa bir zamanda yaralarınızı hem temizleyebilir iyileştirebilirsiniz.

Bu iyileştirici bitkileri her daim evinizde bulundurmanız iyi bir fikir olabilir; ancak hangisini hangi durumda kullanmanız gerektiğini bilmek de önemlidir.(Tabii ki çok ciddi olmayan yaralardan bahsediyoruz.)

Yaraları temizlemek ve iyileştirmek için aleo vera

Yaraları temizlemek ve iyileştirmek için aleo vera

             Hazırlanışı

  • Aleo veraın jelini sürdüğünüz zaman, vücudunuzun kolajen üretimi harekete geçer. Böylece yeni dokunun oluşmasını sağlayarak anjiyogeneze ve yaranın iyileşmesine katkı sağlar.
  • Araştırmalara göre, aleo veranın ağrı ve iltihabı azaltan iyileştirici bir etkisi olduğu da bilinmektedir.
  • Aleo veranın içinde aynı zamanda, organik bir bileşik olan aleo emodin bulunmaktadır. Virüslere ve bakterilere iyi gelen bu bileşik sayesinde, yaraları herhangi bir enfeksiyon riski olmadan hızlı bir şekilde iyileştirir.

Asya Sentellası

Asya Sentellası

Asya sentellası egzama, sedef hastalığı, küçük yanıklar ve hatta açık yaralar gibi deri problemleri için kullanılan tıbbi bir bitkidir.

Hindistan kıtasında sık görünen bir bitki olan Asya sentellası, aleo vera'da bulunan saponin gibi bileşikler içerir. Bu bileşikler yaraların iyileşmesine ve kolajen oluşumunu harekete geçirmek için dolaşımın gelişimine katkı sağlar.

Birçok eczacılık şirketi ürünlerinde bu bitkiyi kullanmaktadır. Asya sentellasının yararlarından biri de ameliyat sonrası yaralara iyi gelmesidir.

Hazırlanmış birçok harika ve güvenli ürünü eczanelerde bulabilirsiniz.
              Hazırlanışı

  • İlk olarak, birkaç yaprak taze Asya sentellası toplayın. Topladığınız yaprakları ezdikten sonra yaralar ya da yanıkların üzerine uygulayın.
  • 20 dakika beklettikten sonra kaldırın.
  • Eğer bu işlemi günde arka arkaya 2 ya da 3 kere tekrarlarsanız, harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Papatya

Papatya

Avrupa İlaç Ajansının (EMA) da birkaç yıl önce onayladığı gibi, papatya bölgesel olarak kullanıldığı zaman yararları iyileştirmede, egzama ve tüm iltihap türlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Sinirlerinizi yatıştırıp rahatlamanıza yardımcı olsa da, tabii ki papatya çayı içerek kesiklerinizden ve morluklarınızdan kurtulamazsınız. Eğer yaralarınızı iyileştirmek istiyorsanız, yaranın olduğu bölgeye uygulamalısınız.

Papatyanın en iyi özelliklerinden biri de anti-alerjik olmasıdır. Şimdi size papatyadan nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al