İdrar Kaçırmaya Ne İyi Gelir?
İdrar kaçırmaya ne iyi gelir ? İdrar kaçırma nedir ? İdrar kaçırıyorum ne yapmam gerekiyor ? İdrar kaçırma hastalığına iyi gelenler nelerdir ? İdrar kaçırma hastalığı nedir ? İdrar kaçırma hastalığı tedavisi nasıl yapılır ? gibi soruların cevapları biliniyo'da.

Erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülen bir problem olan idrar kaçırma, insanların olumsuz olarak etkilendiği bir sorundur. Sürekli olarak ıslaklık ve koku endişesiyle hayatında büyük olumsuzluklarla karşı karşıya olan bu rahatsızlığa yakalanan insanların hayatları gerçekten olumsuz etkilenmekte. Bu sorunların yaşam tarzlarındaki değişiklerle ve cerrahi yöntemlerle çözüldüğünü de bilmenizde fayda var. Yapacağınız bazı egzersizler de size idrar kaçırma tedavisi konusunda yardımcı olacaktır.

Bilimsel olarak “Üriner inkontinans” olarak adlandırılan  idrar kaçırma sorunu, nadiren görülmekte fakat bir çok kadın tarafından olumsuzluklara neden olmaktadır. Yaş, doğurganlık sayısı , şişmanlık ve sigara kullanımı gibi sorunlar bu rahatsızlığın ortaya çıkmasında büyük destekçileridir. Bunların yanı sıra cerrahi yaralanmalar , menopoz, zorlu doğum ve zayıf bağ dokusu da idrar kaçırma sorununun başlıca nedenlerindendir. Bu tarz sorunlardan dolayı idrar kaçırma sorununuz var ise estetik operasyonlar yaptırabilir yada sorunun büyüklüğüne göre egzersizler yaparak rahatsızlığın üstesinden gelebilirsiniz.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al