Daha Güçlü ve Sağlıklı Olmak İsteyenler İçin Japonların Kuralları

90 yıl önce ilk kez açıklandığında dünyada birçok takipçi kazanmış olan Katsuzo'nun sistemiyle tanışmaya ne dersiniz ?

Japon mühendis ve Aikido öğretmeni Katsuzo Nishi çok zayıf bir çocuktu ve doktorlar ailelerine, 20 yaşını doldurmadan önce öldüğünü söylediler. Sağlığını iyileştirmek için ebeveynleri onu Budist manastıra gönderdi. Orada farklı meditasyon ve kılıç teknikleri öğrenmek için 3 yıl harcadı.

Sağlığını geliştirmenin başka yollarını araştıran Katsuzo, çağdaş doktorlar tarafından yazılan çağdaş kitapların yanı sıra Doğu ve Avrupa tıbbı ile ilgili eski tezler okudu. Sonuçta, vücudunu güçlendirmek için kendi sistemini kurduğu kendi eserini yazdı. Kitap, yazarın 44 yaşındayken 1927'de yayınlandı.Sert yatakta yatın

Sert yatakta yatın

Hepimiz biliyoruz ki, omurilik eğriliği, iç organlarınız için çeşitli problemlere neden olabilir. Bu nedenle duruşunuzu gün boyu ve hatta geceleri kontrol etmek çok önemlidir. Katsuzo, düz bir omurga korumanın uzun boylu 2 cm olabilmenizi ve sindirim organlarının ve dolaşım sisteminin çalışması üzerinde olumlu etkisi olduğunu iddia ediyor.

Yastık yerine katı bir rulo kullanın

Yastık yerine katı bir rulo kullanın

Japon halkı, boynun skolyozunun bir kişinin hayatının kısalacağı ilk göstergelerden biri olduğuna inanıyor. Ve gün boyunca başımızı kontrol edebiliyoruz, ancak geceleri bunu yapmak daha zor. Bu yüzden Katsuzo sağlam bir yastık veya silindir almak ve boynunun 3. ve 4. omurlarını altına koymasını önerir.

İlk önce bir rulo biraz rahatsızlık duyacaktır ve bu yüzden birkaç kumaş  sarın ve sonra bunları tek tek çıkarın.

Goldfish egzersizi yapın

Goldfish egzersizi yapın

 • Sert bir yüzeye düz bir şekilde uzan.
 • Ellerinizi uzatin.
 • Tabanlarınızı zemine dik olarak yerleştirin.
 • Sol tabanı ileri ve sol elinizi yere kaldırmadan tam olarak uzatın. Sağa ve sağa aynı eylemleri tekrarlayın. Egzersizi iki dakika tekrarlayın.
 • Çakışan ellerinizi boynunuzun altına, 3. ve 4. omurgalara karşı çaprazlayın. Bacaklarınızı bir araya getirin ve ayaklarınızı hafifçe yanlara doğru açın. Vücudunuz titreşmek için ayaklarınızı sola ve sağa doğru hareket ettirin. Egzersizi iki dakika tekrarlayın.

 • Kan dolaşımı iyileştirme

  Kan dolaşımı iyileştirme

 • Sert ve düz bir yüzeyde uzanınız.
 • Boynunuzun 3. ve 4. omurlarının altına sağlam bir rulo koyun.
 • Bacaklarınızı ve kollarınızı kaldırın, dirseklerinizi ve dizlerinizi hafifçe bükün ve mümkün olduğunca rahatlayın.
 • Kollarınızı ve bacaklarınızı sallayın. 1-3 dakika boyunca bu egzersizi tekrarlayın.

 • Avuç içi ve tabanı egzersiz

  Avuç içi ve tabanı egzersiz

  Başlama pozisyonu: Sert ve düz bir yüzey üzerine uzanır ve boynunuzun 3. ve 4. omurlarının altına sağlam bir rulo yerleştirilir. Dizlerinizi yerden çıkarmadan bükün ve ayaklarınızın tabanlarına birlikte katılın. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

  Omurga ve karın egzersizi

  Omurga ve karın egzersizi

  Başlama pozisyonu: Çapraz ayaklı oturun ve "üst" tabana tutturun; Omuzunu biraz indirin. Her egzersizi 10 kere tekrarlayın. Her egzersizden sonra aşağıdakileri uygulayın: Zemine dik olacak şekilde kollarınızı önünüzde uzatın. Kafanı sola doğru bükün ve sırtınızı doğru görün. Aynı şeyi sağ taraf için yapın. Aynı işlemleri ellerinizle yapın.

  1. Kollarınızı değiştirmeden omuzları yukarı ve aşağı hareket ettirin.
  2. Ellerinizi başlangıç ​​konumuna geri getirin ve başınızı düzgün bir şekilde sol omzunuza doğru bükün, ardından sağ omuz için egzersizi tekrarlayın.
  3. Ellerinizi yere koyun ve başınızı kaldırın, çenenizi gerin. Sonra çenenizi göğsünüze dokunacak şekilde başınızı indirin.
  4. Kollarınızı yanlarına kaldırın, zemine paralel tutun ve dirseklerinizi eğin. Ellerinizi yüzünüzün önüne getirin, sırtınızı dönün ve çenenizi göğsünüze dokundurun. Sonra ellerinizi yanlara doğru yayın, omuz bıçaklarınızı bir araya getirin, sırtınızı düzeltin, başınızı geri atın ve bu konumu 7 saniye tutun.
  5. Başlama pozisyonuna oturun ve 1. egzersizi tekrarlayın, nefes verirken omuzlarınızı yukarıya çekin ve nefesinizi verince aşağı doğru hareket ettirin.
  6. Sırt ve karın hareketinin başlangıç ​​pozisyonunda kalma, sola ve sağa eğilip midenizi 10 dakika kadar rahatlatıcı hale getirin.

  Katsuzo Nishi, sağlıklı olmamız gereken her şeyin içinde zaten var olduğumuzdan emindi. Sadece tembel olmayı bırakmalı ve sahip olduğumuz paha biçilmez kaynakları kullanmalıyız.

  Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

  Facebook Yorumları

  Disqus Yorumları

  twitter takipçi hilesi smm panel