Bel Fıtığına İyi Gelen Yöntemler
Bel fıtığı bir zamanlar yaşlıların derdiyken artık günümüzde gençleri de buldu. Ağır yük kaldırma, otururken ki pozisyonunuz, belinizin soğuğa maruz kalması maalesef ki bel fıtığınızın şiddetini arttırıyor. Ameliyat bile bazen kesin çözüm olmuyorken bazı hareketler , yöntemler sizi rahatlatmaya yetiyor.

Buz Uygulaması

Yoğun bel fıtığı çekiyorsanız buz uygulaması tam da size göre diyebiliriz. Buz uygulaması özellikle belde yer alan akut iltihaplanmaları içinde birebirdir. Buz uygulamasını günde en fazla 2 defa yarım saat içinde uygulamanız önerilir.

Sıcak Uygulaması

Sadece  soğukta değil sıcak uygulaması da belinize çok iyi gelecektir. Su torbanıza sıcak su doldurup belinizde yarım saat bekletirseniz ağrınızın geçtiğine tanıklık edeceksinizdir.

Aksöğüt Bitkisi

İçeriğinde bulunan salisin maddesi bel fıtığı ağrısına kesin çözümdür diyebiliriz. Bu bitki ağrınızı son derece iyi bir şekilde alacaktır. Aksöğüt bitkisi ağrınızı büzüştürür ve yatıştırır.

Sarımsak Kürü

İnsan sağlığı üzerinde büyük rolü olan sarımsak yine bizleri şaşırtmaksızın bel fıtığına da aşırı iyi geliyor. Bel fıtığı ağrınız varsa eğer 2 ve ya 3 diş sarımsağı çiğ bir şekilde yiyebilirsiniz. Yediğiniz sarımsağın yağı ile ağrıyan bel bölgenize masaj da yapabilirsiniz. Buda ağrınızı kısa zamanda geçirecektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al