Artık Özel Hastanelerde Doğum Ücretsiz Olacak
Acil doğumlarda sezaryen'de dahil olmak üzere doğumların ücretsiz olması için Sgk yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı çalışmalarına başladı. Artık doğumlar için özel hastanelerde herhangi bir ücret alınmayacak.

Geçtiğimiz dönemde hastanalerde fark alınmadan kanser cerrahisine yönelik tedavilerin yapılması ardından , şimdi de Sağlık Bakanlığı acil doğumlar için yeni bir çalışma başlattı. Düzenlemelerin yapılması ardından özel hastanelerin temsilcileriyle görüşmelere başlanacak.

2017 Verilerine göre 1 Milyon 291 Bin Çocuk Doğdu

Ülkemizde son yıllara baktığımızda anne ve çocuk sağlığı konusunda sürekli gelişmelere imza atılırken , hastane ortamında gerçekleşen bebek doğum oranları artış gösteriyor. Bir yandan hastanelerdeki doğum kapasitesi arttırılırken , özel hastanelerdeki doğumlar için de Sağlık Bakanlığı devreye girdi.Türkiye İstatistik Kurumunın paylaştığı  verilere baktığımızda , canlı doğan bebek sayısı ; 2017 yılında 1 milyon 291 bin 55di.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al