Kan Grubuna Göre Beslenme
Kan grubunuza Göre Nasıl Besleneceğinizi Biliyor Musunuz ? Dr. Peter J. D'Adamo 'nun Konseptine Dayanarak Kan Grubuna Göre Yapılan Önerlileri Sizler İçin Derledik ..

A Grubu

Bu kan grubuna sahip kişiler vejetaryen bir beslenmeyi tercih ederler ve  et yerine sebze yerlerse fazlasıyla kilo vereceklerini Dr. D'Adamo açıklıyor .

Ayrıca saf , organik ve taze besinler tüketmeleri gerektiğini söylüyor . A grubunun hassas bağışıklık sistemi için bu beslenme düzenine geçmenin ne kadar önemli olduğununu vurgulamıştır .'' Bu beslenme düzeni ile bağışıklık sisteminin gücünü artırabilir ve hayati tehlike taşıyan hastalıkları ortadan kaldırabilirsiniz '' diyor .

B Grubu

Kitapta B grubu insanlarının mısır , susam , mercimek , tavuk , yer fıstığı , buğday , domates ve  karabuğday gibib metabolizmayı etkileyen gıdaları tüketmelerinden dolayı kilo aldıkları belirtiliyor . Dr. D'Adamo da bu grubun üyelerine keçi , kuzu ve koyun ürünlerini , yağsız veya az yağlı süt ürünlerini ve yeşil sebzeleri tercih etmelerini öneriyor .

AB Grubu

Dr. D'Adamo AB grubu üyelerinin mide aitlerinin düşük olduğunu ama buna rağmen et yemekten vazgeçmediklerini düşünüyor . Bu durumda da mideleri eti tam olarak sindiremiyor ve vücutta  yağ olaarak depoluyor . Eğer bu kişiler az az ama sık sık yerlerse sindirim problemlerini çözebilirler .

Ayrıca kafein ve alkolden uzak durup , deniz mahsülleri , süt ürünleri , tofu ve yeşil sebzelere odaklanmaları tavsiye ediliyor . '' Fümelenmiş , tütsülenmiş , isli etlerden uzak durun . Bu yiyecekler mide asidi az olan kişilerde mide kanserine yol açabilir.'' diyor Dr . D'Adamo

0 Grubu

Bir önceki  grubun tam tersine  0 grubu kişilerde mide asidi oldukça yüksek oluyor ve bu nedenle de protein ve yağ açısından yüksek gıdaları kolaylıkla sindirebiliyorlar . 

İstedikleri gibi et yiyebilirler ama basit karbonhidratlardan özellikle de buğdaygillerden uzak durmaları gerekiyor çünkü bunlar yağa ve trigliseride dönüşüyor. Dr . D'Adamo 'ya göre bu grubun insanları buğday , süt ürünleri , kafein ve alkolden uzak durup , meyve , sebze ve yağsız organik et tüketmelidir .

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al