2020 yılına adım adım yaklaşırken merak edilen sorulardan biri de 2020 yılında çıkacak oyunlar. Git gide teknolojinin gelişmesiyle gelişen oyun sektörü artık 8 boyutlu oyunlar ortaya çıkarabilmekte. Oyunun içerisinde yaşıyor gibi hissettiğiniz bir çok oyun 2020 yılında oyun severleri bekliyor. 2020 yılında çıkacak olan oyunlar hangileridir? 2020 çıkan oyunlar , 2020 yılının çıkacak oyunları hangileridir? sorularının cevapları Biliniyo'da...

Giderek büyüyen ve gelişen oyun dünyası çığır açmaya devam ediyor. 2020 yılına yaklaşırken çıkacak oyunları merak etme serüveni de sürüyor. Yeni çıkacak oyunları merak eden oyun severler 2020 yılında çıkacak oyunları bekliyor. Şuanda kullandığımız jenerasyonun son yapımları olarak tarihe geçecek olan oyunlar oyun severlerin takibi altında. 

Lafı fazla uzatmadan “2020 Yılında Çıkacak Tüm Oyunlar” listemizden bahsedecek olursak. 2020’de çıkacak oyunlar için genel olarak etkileyici kelimesini kullanmanın doğru olacağını düşünüyorum. Hali hazırdan eski jenerasyon konsollara veda edeceğimiz şu günlerde firmalar bizlere oldukça güzel bir veda yılı hazırlıyor gibi duruyor. Microsoft cephesinden Ori And The Will Wisps, Halo Infınıte gibi yapımlar gelirken Sony ise göz bebeği olan The Last Of Us Part 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunun yanı sıra diğer stüdyolardan ise Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Bloodlines gibi oldukça kaliteli yapımlar geliyor. Kısaca söyleyebiliriz ki 2020 yılı oyunlar açısından fazlası ile dolu geçecek gibi gözüküyor. İşte 2020 Yılında Çıkacak Tüm Oyunlar listesi ;

Ori And The Will Wisps – 11 Şubat 2020'de Çıkıyor

Yeni çıkacak oyunlar 2020 yazımıza başlamadan önce belirtmemiz gereken bir konu var. Bu listede yer alan oyunları kalitelerini göre değil, oyunların çıkış yaptıkları tarihlere göre sıraladık. Bizler bu listeyi yaparken 2020 yılında çıkacak oyunlar listesinde ilk sırada Ori And The Will Wisps bulunuyordu. Bu yüzden bizde yeni çıkacak oyunlar 2019 listemize Ori And The Will Wisp ile başladık.

Microsoft’un destekleri ile geliştirilen ve bence Microsoft tarafındaki en başarılı oyun olan Ori And The Will Wisps 2020 yılının başlarında oyun severler ile buluşacak. Bundan 5 yıl önce çıkan serinin ilk oyunu Ori And The Blind Forest’da oldukça başarılı bir yapımdı. Moon Studios’a serinin 2. oyunu içinde güvenimiz tam. Zaten 3 yıldan beri paylaşılan oynanış görüntülerine baktığımızda bu durumu net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. 11 Şubat 2020’de çıkacak Ori And The Will Wisps yine Microsot firmasının en başarılı yapımlarından birisi olacak gibi gözüküyor.Gods & Monsters – 25 Şubat 2020'de Çıkıyor

Yılın süpriz oyunlarından birisi ise hiç şüphesiz Gods & Monsters olacak. E3 2019 Ubisoft sunumu sırasında süpriz bir şekilde duyurulan yapım yeni çıkacak oyunlar 2020 listemizin ilk çeyreğinde kendisine yer bulmayı başarıyor. 25 Şubat tarihinde çıkış yapacak Ubisoft yapımı Gods & Monsters hakında ne yazık ki şu an için çok fazla bilgi bilmiyoruz. Oyun hakkında söyleyebileceğimiz tek şey Zelda oyunlarından esinlenilmiş olması. Bu konu oldukça net bir şekilde gözüküyor. Bunun yanı sıra oyun PC ve PS4 platformları için çıkış yapacak.

Final Fanstasy VII Remake – 3 Mart 2020'de Çıkıyor

2020 yılının başlarında çıkacak bir başka oyun ise Final Fantasy VII Remake. Adından da anlaşılabileceği üzere bu oyun bir Remake yani tekrar yapılan bir oyun. Oyunun aslı 1997 yılında piyasaya çıkmış oldukça eski bir oyun. Bugün ise Square Enix tarafından günümüz teknolojisine uygun bir şekilde bu oyun tekrardan yapılıyor. Bazı oyuncular bu tarz remake’lerden pek fazla hoşlanmasa da ben, oyunu oynama imkanı olmayan kişiler için bunların çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Nitekim bu oyunun çıktığı 1997 yılında bugün bu yazıyı okuyan insanların belkide birçoğu hayatta değildi. Ve o dönemdeki efsane yapımların bugünün teknolojisi ile tekrardan ele alınıyor olması oldukça hoş bir şey.

Watch Dogs Legion – 6 Mart 2020'de Çıkıyor

2020’de çıkacak oyunlar listemizde başka bir Ubisoft oyunu ile daha karşınızdayız. Bu seferki oyunumuz çok önceden beri tanıdığımız Watch Dogs serisinin yeni oyunu Watch Dogs Legion. Bu oyun hakkında ne söyleyebileceğimi bilemiyorum. Sanırım dünya üzerinde bu yapım için heyecanlanmayan tek kişi benim. Yanlış anlaşılmasın oyun gerçekten güzel ama ben bu oyun yerine yeni bir IP’yi tercih ederdim. Sonuç olarak yıllardan beri Watch Dogs serisine ve mekaniklerine maruz kalıyoruz.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – 31 Mart 2020'de Çıkıyor

2020’de çıkacak oyunlar listemizde bulunan bir başka efsane yapım ise Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Yine aramızda bulunan eski oyuncuların hatırlamayacağı bir başka oyun daha. Serinin ilk oyunu 2004 yılında piyasaya çıkmış Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyunuydu. Ve kişisel görüşüm olmakla birlikte oldukça başarılıydı. Bu oyunun devam oyununun yapıldığını duyduğumda ise ilk başta oldukça heyecanlandım. Hatta oyunun ilk paylaşılan fragmanı falan oldukça iyi duruyordu.

Lakin E3 2019 konferansı sırasında ki görüntüleri gördüğümde heyecanım bir tık azaldı. Bloodlines çok büyük bir marka ve bu markanın kendi büyüklüğü altında ezilmesini asla istemem. Bakalım bizleri 31 Mart 2020 tarihinde nasıl bir oyun bekliyor olacak.

Outriders – Üçüncü Çeyrek

Square Enix’in yayımcılığını üstlendiği bir diğer oyun olan Outriders, yeni çıkacak oyunlar 2020 listemizde yer alan bir diğer oyun. İsterseniz arkadaşlarınız ile birlikte, isterseniz tek başınıza oynayabileceğiniz Outriders, bilim kurgu temalı bir FPS Shooter oyunu. Yani kısaca Doom ve Gears Of War karışımı diyebiliriz Outriders için.

Şu an için oyunun tam çıkış tarihi belli değil. Ama konferans sırasında bu oyunun 2020 yılının 3. çeyreğinde çıkış yapacağı açıklandı.

Call Of Duty Black Ops 5 – 2020 Dördüncü Çeyrek

Artık her sene klasikleşmiş Call Of Duty serisinin yeni oyunu Call Of Duty Black Ops 5’de 2020’de çıkacak oyunlar listemize adını yazdıran başka bir yapım. Call Of Duty oyunu ne kadar anlatılabilir bilemiyorum. Üstelik elimizde hiç bir bilgi yokken. Tek bildiğimiz oyunun 2020 yılının 4. çeyreğinde çıkacağı. Bunun haricinde oyun hakkında yeni bilgiler paylaşıldıkça bu yazıyı güncelleyeceğiz.

Dying Light 2 – 2020 İkinci Çeyrek

Yeni çıkacak oyunlar listemizde yer alan bir diğer oyun ise Dying Light 2. Serinin ilk oyunu Türkiye sınırları içerisinde bulunan Harran’da geçiyordu. Her ne kadar gerçek Harran ile pek alakası olmasa da bu durum Türk oyuncular tarafından oldukça sevildi. Ve Dying Light Türkiye’de fazlası ile popüler oldu. Birçok oyunseverin merakla beklediği devam oyunu ise geçtiğimiz sene duyurulmuştu. 2019 yılındaki E3 fuarında ise Dying Light 2’nin 2020 yılının ikinci çeyreğinde çıkacağı açıklandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları