Nihat Yıldız Kimdir ?
Geçtiğimiz dönemde Ankara'nın Keçiören İlçesinde belediye başkan yardımcı görevi yapan Nihat Yıldız kimdir ? Nihat yıldız kaç yaşında , etimesgut belediye başkan aday adayı Nihat Yıldız kimdir ?

Nihat Yıldız, 1963 Çorum doğumlu. İlkokulu takiben 1975-1981 yılları arasında Ankara’da okudu. 1981 yılında ortaokulu dışarıdan bitirdi. Lise tahsilini müteakip 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesinde bir yıl İngilizce hazırlık okudu ve kamu yönetimi konusunda yüksek lisans yaptı.

1990-2004 yılları arasında İçişleri Bakanlığı’nda Mahalli İdareler Kontrolörü, Başkontrolörü ve Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu sürede iki yüzü aşkın belediyede araştırma, inceleme, teftiş, soruşturma gibi görevlerde bulundu. 2004-2008 yılları arasında Mamak Belediyesi’nde, 2009 yılından bu yana Keçiören Belediyesinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 

Gerek mesleki ve hemşehri dernekleri, gerekse sosyal içerikli vakıf, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarında kurucu, yöneticilik ve üyelik yaptı.

Belediyelerin yönetimi ve denetimi konularında yayımlanmış üç adet kitabı , çeşitli dergilerde ve yayın organlarında yayımlanmış onlarca araştırması ve makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Nihat Yıldız, iyi derecede İngilizce bilmekte...

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al