Saçlarımızla Barışmak İçin Çözüm Yolları
Saçlarımızla tüm gün birlikteyiz. Haliyle saçımızın şeklinin, bizim ruh halimiz üzerinde etkisi büyük. Saçlarımızla savaşmadan yaşamak için ufak tüyolarımızı sizin için derledik.

Saçlarımız günümüzü sürekli etkileyebilecek bir yapıdaysa, tabii ki en çok istediğimiz kolay şekillenebilen saçlar. Saçlarımızın sağlıklı olması görüntüsünü en çok etkileyen nokta olsa da, kuaförden çıkmış gibi muhteşem şekillenen saçlara ulaşmamız için yeterli değil.

Şampuan ve saç kremi bu yoldaki altın seçiminiz.

Saçlarımızın  temizliği için kullandığımız düşünülse de, şampuan seçimi saçımızı her konuda en çok etkileyen üründür. Saç kremi ve şampuanın birbirini tamamlayıcı özellikte olması da çok önemli. Şampuan içeriğiniz saçınızın sönük görünmesine, tel tel görünmesine yahut elektriklenmesine sebep olur. Saç kremini ise fazla kullanmanız şekillendirmenizi engeller. Şampuan ve saç kreminizi içeriğine göre doğru seçmeye ve kararında kullanmaya dikkat edin.

Saçlarınız ıslakken havlu kullanmayın.

Banyo sonrası saçlarımızı hemen saç havlumuza sararız. Ama bu hareket saçlarımıza düşünebileceğimizden daha fazla zarar veriyor. Öncelikle saç köklerimizi geriye doğru kurutur. Saçınızın doğal yönü bu şekilde etkilendikten sonra herhangi bir şekillendirme yöntemi sizin için pek başarılı olamaz. Ayrıca saçlarınızı havluyla kurulamaya çalışmanız saçınızı yıpratır. Kırılarak dökülmeyi ve elektriklenmeyi arttırır.

Tararken saçlarınızı elektriklendirmemeye özen gösterin

Tarağınıza bir mendil geçirerek saçınızı bu şekilde tarayın. Bu şekilde taramadan kaynaklı elektriklenmenin önüne geçersiniz. Daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız da, tarağınızın yapıldığı malzeme konusunda seçici davranın. 

Düz ve dalgalı saçlarımızın elektriklenmesiyle barışmaya çalışmak yerine sorunumuzu çözelim

Saç kurutma alışkanlığınızı biraz değiştirmeniz gerekecek. Saçınızı kuruturken baş tepesinden aşağı doğru hareketle işlemi uygulamanız elektriklenmeyi önler. Düz saçlı iseniz basit bir fön yöntemi olarak kullanabilirsiniz. 

İstediğimiz hacme ulaşmayan saçlarımız için bir önerimiz var: Kuru Şampuan

Son zamanlarda çok ilgi gören ve memnun kalınan ürünlerden birisi kuru şampuan. Hayat kurtarıcı yönlerini sizlere saymama gerek yok sanırım. Ama bu noktada altın bir öneri verelim. Kuru şampuan yalnızca saçlarımızdaki yağdan kurtulmak için değil, hacim kazanmak için de kullanılabilir. Saçınızın hacme kavuşması, kolay şekillenmesi ve elektriklenmemesi için zahmetsiz bir çözüm.

Bigudi eski moda demeyin, doğallık onun ellerinde

Isı yoluyla saçlarımızı şekillendiren cihazlar vakitten büyük kazanç sağlıyor. Fakat doğal görünüm ve saç sağlığımız hakkında artı ve eksiler listesini bir düşünmemiz lazım. Bigudiler ısı uygulamadığı için saçınızı yakmaz, elektriklendirmez, sönükleştirmez ve parlaklığında bir kayıp yaşatmaz. Kalın bir bigudi ve saç diplerine kadar sarılmamış saçlar gününüzü kurtarır. 

Dalgalı saçlar için de ısı uygulamadan kullanabileceğiniz bir çözüm yolumuz var

Pipet kullanımını duymuşsunuzdur, zira çok eskiden beri kullanılan bir yöntem. Pipetle sardığımız saçlarımızla bir gece geçirmemiz gerekse de daha doğal bir görüntü oluşturduğu inkar edilemez. Zaten ne varsa eskilerde var diye boşa dememişler. 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al