Alacakaranlık serisinde edward olarak tanınan Robert Pattinson müslüman oldu, İddialara göre ünlü İngiliz oyuncu Robert Pattinson'un New York Times'averdiği ancak yayınlanmayan röportajında müslüman olduğunu açıkladı.

Son yıllarda yabancı birçok ünlünün müslüman olması dünya basınında epeyce yer eder oldu. Lindsay Lohan, Jean Claude Van Damme derken Alacakaranlık serisindeki Edward Cullen rolüyle şöhreti yakalayan, genç kızların sevgilisi haline gelen Robert Pattinson, şimdilerde ise müslüman olduğu iddialarıyla gündemde. Hatta iddialara göre İngiliz oyuncunun Müslüman ve İslamiyet hakkındaki sözleri, New York Times'a verdiği röportajdan çıkarıldı.

İddiaya göre Robert Pattinson, yayınlanmayan o röportajda şunları söyledi: "2010'da Los Angeles'ta gezerken gördüğüm bir camiye girince hayatım değişti. Çok pozitif ve meraklıydım İslam hakkında araştırmayı ve daha çok şeyler öğrenmek istemiştim. Oradan çıkınca hemen İngilizce bir Kur'an-ı Kerim alıp okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettimki... wow! İşte bu hakikat. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle İslamiyet'le ilgili incelemelerim yarım kaldı. 1 sene sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini hakkında kitaplar buldum ve hemen okudum. Müslümanlar'ın hoşgörü anlayışı, benim için tam anlamıyla bir aydınlanma oldu. Bu konuyla ilgili daha fazla konuşmam ise menajerim tarafından yasaklandı. Ben İslam'a olan ilgimi saklamak istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve bunu iyice düşünmemi söylemişti. Ben de bunu yaptım ve bir pazar günü gerçekten müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailemden destek almak, Assalamualaikum."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları