Kış Güneşinin Cilt Lekesi Yaptığını Biliyor Muydunuz?
Yapılan araştırmalar sonucunda kış güneşinin de cilt lekesine neden olduğu ortaya çıktı.

Uzmanlar kışın vücudunuzun korumasız olarak güneş almasının vücudunuzda lekelere neden olabileceği konusunda açıklamalarad bulundu.

"Melazma"ya Dikkat

Doğuştan olmayan, yanak ve yüz bölümlerinde , alın ve üst dudak bölgelerinde görülen kahverengi tonlarında olan lekelere "Malezma" adı verilmektedir. Malezma lekeleri güneşten dolayı ortaya çıkar ve 2'ye ayrılır. Yüzeysel ve derin olarak 2'ye ayrılan bu lekelerin iyileşmesi ve tedavi edilmesi için bir çok farklı işlem yapıldığı için bir dermatoloji uzmanından profesyonel destek alınması gerekmektedir.

Cilt Lekelenmesine Neden Olan 5 Faktör

  1. Sir ağda
  2. Lazer epilasyon
  3. Bazı akne tedavilerinde kullanılan ilaçlar
  4. Gebelik
  5. Hormon tedavileri

C Vitamini Takviyesi Cilt Tedavisinde Kullanılıyor

Prüzsüz bir cildinizin olması için bir çok öneri bulunsa da c vitaminini kullanarak leke oluşumuna engel olabilmeniz mümkün. Ciltten cilde değişiklik gösterse de prüzsüz ve parlak bir cilt için vücudunuza c vitamini takviyesi yapmanız gerektiği konusunda kesinlikle size tavsiyelerde bulunuyoruz. Güneş ışınlarındaki yakıcı etkiyi azaltması ve vücudun güneşten gelen ultraviyole ışınlara karşı daha güçlü olmanızda size yardımcı oluyor.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al