Kekik Yağı Ne İşe Yarar? Kekik Yağı Nelerde Kullanılır? Cilt Bakımında Kekik Yağı
Kokusu pek hoşa gitmese de kekik yağı bir çok alanda tedaviler için kullanılmaktadır. Kekik yağı ne işe yarar? Kekik yapının kullanıldığı yerler ve cilt bakımında kekik yağı nasıl kullanılır? sorularının cevaplarını araştırdık ve sizler için derledik. Kekik yağının faydaları ve kekik yağının cilde faydalarını sizlerle paylaşıyoruz. Tüm detaylar Biliniyo'da...

Kekik Yağı Nedir? Kekik Yağının Kullanıldığı Yerler Nerelerdir?

Birçok farklı kullanım alanlarına sahip olan kekik yağı, saç ve cilt bakımı içinde sıklıkla kullanılan bitkisel yağların başında gelmektedir. Özellikle cilt hastalıkları ve saç dökülmeleri için tercih edilen bu mucizevi yağ aynı zamanda, cilt bakımı içinde en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır.  Evde cilt bakımı yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan kekik yağı ile cilt ve saç bakımı yapmak oldukça kolay.

Kekik yağını evde kendiniz hazırlayabilecek olsanız da, bu zahmete girmemek için aktarlardan çok rahatlıkla temin edebilirsiniz. Kendine has hoş kokusu ile şifa kaynağı olan kekik yağının saç ve cilt bakımı için kullanım şekillerini ve birtakım faydalarını, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cilt Bakımı İçin Kekik Yağı

Cilde faydalarına baktığımızda, cilt için çok yönlü faydalarının olduğunu söyleyebileceğimiz kekik yağının en önemli faydası, ciltte görülen küçük çizgileri ve derin olmayan yara izlerini kısa sürede yok ediyor olmasıdır.

Cildinize bir pamuk yardımı ile düzenli bir şekilde süreceğiniz kekik yağının cilde faydaları; aşağıdaki gibidir.

  • Cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.
  • Erken yaşlılık belirtileri sonucunda ortaya çıkan yaşlılık belirtilerini, en aza indirir.
  • Ciltte bulunan ve derin olmayan yara izlerinin, yok olmasına yardımcı olur.
  • Cildin gerginleşmesini sağlar.
  • Gözaltı torbaları için, oldukça faydalıdır.
  • Güneş yanığı, sivilce izleri ve akne gibi ciltte görülecek olumsuzluklara karşı, oldukça yararlı olduğu bilinmektedir.
Saç Bakımı İçin Kekik Yağı

Kekik yağının cilde faydaları olduğu gibi, saç bakımı içinde kullanılmakta olup, saçlar içinde önemli faydaları bulunmaktadır. Yağı saçlarınıza uygularken, avuç içlerinize bir miktar kekik yağı dökerek, saç ve saç diplerinizi masaj yapar şekilde ovalayarak yağı yedirin. 30 dakika bekledikten sonra, saçlarınızı doğal bir şampuan yardımıyla, su ile temizleyin. Düzenli bir şekilde kullanılması halinde, kekik yağının saçlar için faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Saç dökülmelerinin önlenmesine yardımcı olur.
 • Saç derisini nemli tutarak, saç diplerinin kuruması sebebiyle ortaya çıkabilecek kepek sorununu engeller.
 • Saçların, daha canlı görünmesine yardımcı olur.
 • Saçların, daha kolay şekil almasını sağlar.
 • Saçların, daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al