Kanserle Savaşan Sağlıklı Diyet Yiyecekleri
On yıllardır doktorlar ve araştırmacılar kanserin nedenlerini, nasıl tedavi edilebileceğini ve en iyi nasıl önlenebileceğini keşfetmek için hem çok fazla zaman hem de para harcadılar. Kanserle savaşmanın en etkili yollarından birinin yüzlerce yıldır emrimizde olan yiyecekleri yemek olduğunu keşfetmemiz gerekiyor.

Hiçbir yiyecek tek başına kanserle savaşamazken, kanserle savaşma yetenekleri sağlayan çeşitli yiyecekler yemek, kansere yakalanma şansımızı azaltabilir ve hatta yakaladığımızda hayatta kalma şansımızı artırabilir.

Gıdalar Kanserle Nasıl Savaşır?

Gıdaların kanserle mücadeleye nasıl yardımcı olduğunu açıklamak için birçok teknik terim olsa da anlaşılması en basit ve en kolay açıklama, bazı yiyeceklerin bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için gerekli olan vitaminleri, mineralleri ve besinleri içerdiğidir ve bu da dahil olmak üzere çeşitli hastalıklarla mücadeleye yardımcı olduğudur. Bazı yiyecekler, kansere neden olan serbest maddeleri engellemeye veya bunlara saldırmaya yardımcı olan belirli besinlere sahiptir ve bazı yiyeceklerin kanserojenleri gerçekten etkisiz hale getirdiğine ve kanser büyümesini bastırdığına inanılmaktadır.

Yeşiller

Diyetinize bol miktarda yeşil sebze dahil etmek kanserle savaşmanıza yardımcı olacaktır. Lahana, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzelerin tümü, vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve kanserle savaşacak vitamin ve mineraller içerir. Acı biber ve Jalapeno biberleri, kansere neden olan kimyasalların aktivasyonunu önleyerek kansere karşı mücadelenize de yardımcı olacaktır.

Brokoli, günümüzde mevcut olan en iyi kanser gıdalardan biridir. Kanserojenleri etkisiz hale getirecek ve vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini bastırmaya yardımcı olduğuna inanılan bir dizi vitamin ve besleyici maddeye sahiptir.

Kırmızı ve Turuncu Sebzeler

Havuç, domates ve tatlı patates gibi kırmızı ve turuncu sebzelerin tümü antioksidanların yanı sıra bağışıklık sisteminizi güçlendirecek çeşitli diğer vitaminler içerir. Her gün yeşil sebzelerle birlikte bu renkli sebzelerden bir veya iki porsiyon yemek, kanserle savaşan vitamin ve mineraller açısından güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Meyveler

Portakal, limon ve misket limonu gibi turunçgillerin tümü yüksek dozda antioksidan içerir. Bu meyveler aslında kanseri öldüren bağışıklık hücrelerini uyarır. İncir, kırmızı üzüm, pap

aya, ahududu, çilek ve elma, kansere neden olan kimyasalları etkisiz hale getirmeye yardımcı olabilir.

Otlar ve Baharatlar

Kanserle savaşmaya yardımcı olabilecek çeşitli şifalı otlar ve baharatlar vardır. Zerdeçal ve Zencefil, kanser hücrelerini sağlıklı hücrelere saldırmak yerine birbirlerine saldırmaları için kandırarak kanserle savaşan iki baharattır. Sarımsak, kansere neden olan enzimlere müdahale eder.

Kanserle savaşmaya ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olan başka birçok yiyecek var. Fındık, yeşil ve siyah çay, soya, soğan, liste uzayıp gidiyor. Kanserle savaşan yiyeceklerden oluşan bir diyete katılmak isteyenler için en iyi yaklaşım besin piramidini takip etmektir. Sebze porsiyonlarının bol miktarda yeşil, kırmızı ve turuncu sebze içerdiğinden emin olarak vücudumuzun kanser hücresi büyümesine karşı savunmasına daha fazla yardımcı olabiliriz.

Güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmak ve vücudumuzun kanserle savaşma yeteneğini etkinleştirmek için gerekli antioksidan, beta-karoten ve tüm vitamin ve mineralleri yüksek olan yiyecekleri seçmemiz çok önemlidir.

https://biliniyo.com/upload/tmp/2021-06/15/4-8cbf058006dc9ba99df9a59d58e35ac2.jpg

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al