İşte Sağlıklı Kilo Vermek İçin 10 Yol
Kilo bir çok kişinin sorunu haline gelmişken herkes kilo vermenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Sağlıklı şekilde nasıl kilo vereceğinizi anlatıyoruz.

Akıllı ve güzel görünmek herkesin hayalidir. Her birimizin hayatın bir aşamasında kilo verme ihtiyacıyla yüzleşmesi gerekebilir. Fazla kilolu olmak oldukça kolay olabilir ve kilo vermek birçok insan için zor ve en yorucu şey olabilir.

Ancak kilo vermek göründüğü kadar zor değildir. Bazı basit ipuçlarını takip ederek ve aşağıdaki basit adımları izlemeye kararlı olarak, zihninizi kaybetmeden hızlı ve kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.

• Öncelikle kendinizi keşfedin ve neden kilo aldığınızı öğrenin. Alışkanlığınız ya da yemek seçiminiz yüzünden  mi? Veya günlük rutininiz çok basit ve çok az fiziksel aktivite mi yapıyorsunuz? Bunu yaparak size uygun bir diyet planı bulabileceksiniz. Bundan sonra ne kadar kilo vermek istediğinizi hedefleyin? Sıfır seviyesinden başlıyorsanız, yavaş başlayın, hiç egzersiz yapmıyorsanız, günde 1 veya 2 saat egzersiz yapmak sizi perişan hale gelebilir.

• Günlük rutininizde küçük değişiklikler yapmaya başlayın. Sabah yürüyüşünü alışkanlık haline getirin ve yemekten sonra yürüyün. Çok kalori sağlayan yiyecekleri düşük karbonhidratlı ekmek ve taze meyveler gibi yiyeceklerle değiştirin.

• Egzersiz, kilo vermenin anahtarıdır. Egzersiz yapmadan herhangi bir diyet planı yapmak isterseniz bu mümkün olmayacaktır. Egzersiz, yağların hızlı yanmasına yardımcı olur. Bu yüzden günlük egzersizlerinizi atlamayın.

• Su, sağlıklı bir vücut için çok önemlidir ve kilo vermede önemli bir rol oynar. Her gün olabildiğince çok su için. Sade sudan sıkılırsanız, bir dilim limon veya başka meyveler ekleyebilirsiniz. Yarardan çok zarar verebilecekleri için diyet gazlı içecekler ve diğer yapay tatlandırıcı içeceklere gitmeyin.

• Her zaman yiyeceğiniz gıdalardaki kalori ve yağ miktarını kontrol edin. Her zaman diyet planınızda kalmanıza yardımcı olacaktır. En sevdiğiniz yiyecek yağ ve kalori bakımından yüksekse, başka bir seçim yapın. Ayrıca dışarıda yemek yemekten kaçınmaya çalışın. Evde yemek, diyet planınız için her zaman sağlıklı ve güvenlidir.

• Diyet hapları ve içecekleri almaktan kaçının. Kusursuz ve sağlıklı yiyecekler ve egzersiz olmadan kilo vermek mümkün değildir. Vücudunuzu zayıflıktan koruyacağından diyet sırasında multivitamin, vitamin ve mineral almak daha iyidir.

• Asla ani kilo kaybına gitmeyin. Hızlı kilo kaybı sağlıklı değildir. Yavaş yavaş kilo verme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak planları ve programları benimseyin. Hızla kilo verdiğinizde, aslında yağ yerine su ve kas kaybediyorsunuz.

• Daima cesaret veren ve motive eden insanlarla konuşun. Sizi kilo verme planınızdan itmeye çalışan insanlardan kaçının. Benzer hedefleri ve zorlukları olanlarla zaman geçirin. Destek her zaman başarıya daha kolay ulaşılmasına yardımcı olur.

• Yemek sırasında sadece kendinizi tatmin etmek için yiyin. Midenizi çok şişirmeyin.

• Her gün uykunuzu yeterince almaya dikkat edin. Stres altına girmekten kaçının ve kendinizi rahatlatın. Bu, kilo verme planınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Bu 10 ipucu kesinlikle kilo vermenize ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenize yardımcı olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al