Havuç, Sigara İçenlerin Akciğer Kanseri Olma İhtimalini Azaltıyor.
Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak havuç tüketilmesi akciğer kanseri başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa iyi geliyor. İşte detaylar...

Yapılan çalışmalar havucun akciğer kanseri, meme kanseri, prostat ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşma risklerini azalttığını öne sürüyor.

Her gün düzenli olarak tüketilen havuç göz sağlığı içinde çok önemli.

Havuca rengini veren maddenin Beta karoten olduğu bilinmektedir.Beta karoten bağırsakta emilim ardından sindirim sırasında A vitaminine dönüştürülür. Havuç aynı zamanda lif, E ve K vitamini, potasyum, folat, manganez, fosfor, magnezyum ve çinko gibi birçok vitamin ve mineral içerir.

Yapılan çalışmalar havucun akciğer, meme, prostat ve kolon kanseri riskini azalttığını göstermektedir. Havuç içerdiği falcarinol ve falcarindiol ile antikanser özelliktedir. Falcarinol köklerini mantar hastalıklarından korumak için havuç tarafından üretilen doğal bir ilaçtır. Yapılan bir çalışma havuç tüketen farelerde 1/3 oranında kanser riskinin azaldığını saptamıştır.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al