Egzama'nın Tetikleyicisi Soğuk Havalar
Dermatolog uzmanları cilt sağlığı genel olarak mevsim dönüşlerinden sonraki zamanlarda etkisini arttırıyor bu durum bir çok sağlık sorunlarına yol açıyor. Havaların soğumasıyla birlikte cilt kuruluğu ile karşılaşılıyor ve sonucunda egzama adı verilen cilt problemi ortaya çıkıyor.

EGZAMA BULAŞICI MIDIR ?

Havaların soğumasıyla birlikte gelen cilt kuruluğu başladı ve sonucunda egzama problemi ortaya çıktı Egzama; derinin çeşitli iç ve dış etkenlere karşı bir iltihaplanma olayıdır. Genellikle bağışıklık sisteminin tahriş edici maddeye karşı anormal tepkisidir kızarıklık, kaşıntı ve çatlağa neden olur. Kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir. Egzamada asıl tedavi hastalığa neden olan etkenlerden uzaklaşmakla başlar. Vücuda zararı olan, tahriş edici maddeden uzaklaşıldığında tedavi süreci başlamış olmaktadır ve aynı maddeyle temasa kadar bir problem yaşanmaz.

BANYODA AŞIRI SICAK SUDAN KAÇINMALISINIZ

Egzamayı engelleyici faktörlere değinirken; Güzel ve sağlıklı bir cilt için su ve nem çok önemlidir. Bu yüzden sık yoğun içerikli nemlendiricileri kullanmak gerekmektedir. Günlük kullanımda hafif sabunları, duş jelleri ve şampuanları seçebilirsiniz (Ph 5.5 veya nötr olanlar tercih edilmeli). Banyoda aşırı sıcak sudan kaçınmalısınız. Ellerinizi daha az yıkamalı, gün içinde tekrar tekrar el nemlendiricisi kullanarak nem kaybını önlemelisiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al