Açlık Krizinize Son Vermenin Yolları
Kahvaltıyı bazen ne kadar iyi yapsanızda, öğle yemeğinizde bol bol yesenizde bir yerden sonra tekrardan acıkmaya başlarsınız. Yedikçe yersiniz , yedikçe yersiniz ve tartıya bir çıkarsınız sonuç içler acısı. O halde tartıya çıkmadan size bir kaç işe yarar bilgi verelim...

1. Kahvaltıda Protein Tüketmeye Dikkat Edin

Kahvaltı günün ilk öğünüdür ve oldukça da önemlidir. Gece saatler boyunca uyuduğunuzda kalori yakmakla kalmazsınız aynı zamanda kan şekeriniz de düşer. Bu durumu dengede tutmakta bir hayli önemlidir. Metabolizmanızı hızlandırmak ve güne açlık krizleri ile başlamamak için kahvaltınızda proteine yer verin.  

2. 2 Defa Ara Öğününüz Olsun

Kan şekerinizi dengede tutmak istiyorsanız ara öğünlerinizi de ihmal etmemelisiniz. Günde 2 defa ara öğünlere yer verin. Tabii şimdi size ara öğün dedik fakat kalkıp  çikolata , pasta , karbonhidrat seviyesi yüksek şeyler  tüketmeyin. Bunlar sizleri daha fazla acıktırmaktan başka işe yaramaz. Daha çok ceviz, badem, salatalık , sebze gibi yararlı şeyleri tercih edin.

3. Tatlı Yerine Meyve Tüketin

Karbonhidrat seviyesi yüksek yiyecekler sizleri daha çok acıktırır demiştik. Bu yüzden vitaminli, mineralli meyveleri tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. Gün içinde aşırıya kaçmadan 1-3 porsiyon meyve tüketimi yapabilirsiniz.

4. Tam Tahıllı Ekmek

Tam tahıllı ekmekler, günlük hayatta normal tükettiğiniz ekmeklere kıyasla midede sindirimi daha uzun sürdüğü için kan şekeri seviyenizi dengeler.

5. Ana Öğünde Salata

Özellikle ara öğünlerde tüketilen salata alınan posta miktarını arttırarak, midenin boşalma hızını yavaşlatıyor. Bu durum ise öğünler arası açlık kontrolümüzü dengede tutuyor.

6. Bol Bol Su İçin

Yemeğinize başlamadan yarım saat önce su için. Bu sizin daha tok tutacaktır. Hatta günde 3 lt. su içmeye özen gösterin. Sizi hem tok tutacaktır hemde zayıflamanızda önemli rol olacaktır. Eğer su içmeyi sevmiyorsanız elma dilimler, limon suyu, nane, salatalık katıp tatlandırabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al