Yapılan Anket Sonucu Oyuncuların Ocak Ayı İçin En Popüler Bilgisayar Donanımları

Bir anket sonucunun göstermiş olduğu, Ocak 2018’de en çok kullanılan donanımları ortaya çıkardı.Yeni bir oyun bilgisayarı topladığınızda piyasayı araştırarak, insanların hangi işlemciyi ya da hangi ekran kartını kullandığını öğreniriz. Bunu öğrenmenin en iyi yolu ise PC oyunculuğunun bel kemiği olan Steam'de Yapılan anketlerden geçiyor.

1. Ekran kartı

Ekran kartı

Ekran kartı piyasasının lideri Nvidia. Nvidia, Steam kullanıcılarının yüzde 86,4’ünün tercihi olmuş durumda. Bu rakam önceki aya göre yüzde 1,6 artış göstermiş. AMD yalnızca yüzde 8,1 ile ikinci sırada yer alırken, Intel yüzde 5,2 ile üçüncü sıradan listedeki yerini koruyor.

2. İşlemci

İşlemci

Intel, Ocak ayını pek mutlu bir şekilde atlatmadı. Şirket, bu ayda ortaya çıkan güvenlik risklerinden dolayı ağır eleştirilerin altında kalsa da, geçen ay yüzde 91,9’luk payı yüzde 7 artışla iyiden iyiye arttı. İşlemci Piyasa galibi Intel olduğunu görüyoruz. Eskiden AMD’nin uygun fiyatlı olması kullanıcıları bu işlemcilere yönlendiriyordu. Son yıllarda AMD’nin fiyat konusunda Intel’le yarışması, oyuncuların Intel’i tercih etmesini başardı.3. RAM

RAM

Geçen ay gibi Ocak 2018’de de en popüler bellek 8GB’lık RAM’ler oldu. Oyunlar için 8GB RAM istenildiği düşünülürse, bu rakamın ilerleyen dönemlerde 16 GB’a çıkması bekleniyor.

4. Çözünürlük

Çözünürlük

Kullanıcıların yüzde 71,1’i hala 1920 x 1080p Full HD çözünürlüğe sahip monitörler kullanıyorlar. İkinci sırada ise genelde 15.6 inç dizüstü bilgisayarlarda gördüğümüz 1366 x 768p’lik çözünürlük bulunuyor. Listenin üçüncü sırasında yüzde 3,5’le 2560 x 1440(2K) bulunurken, dördüncü sırada  2 ile 4K çözünürlüğü  bulunuyor. Ayrıca Full HD monitör kullanan kullanıcıların %34,8’i iki tane Full HD panel kullandığını bildirdi.

5. Depolama

Depolama

6. Sonuç

Sonuç

En Popüler Bilgisayar Donanımları Şu Şekilde ;

İşlemci: Intel dört çekirdekli 3GHz ila 3.29GHz arasında çalışan bir işlemci 

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 

RAM: 8GB 

Depolama Alanı: 1 TB+

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıtwitter takipçi hilesi smm panel