Dünyaya açılan Türk dizileri son zamanlarda sayılarını giderek arttırıyor. Son zamanlarda Türklerin yaptığı en iyi dizileri sizler için derledik. Bakalım son zamanlarda yapılan en iyi Türk Dizileri hangileriymiş...Detaylar Biliniyo'da...

1. Sıfır Bir

Sıfır Bir

Sıfır Bir Dizisi,  bir zamanlar Adana’da, aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikayesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor. 20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor.

2. Bozkır

Bozkır

Bozkır, iyi ve kötünün çatışmalarından çok giri alanlara odaklanarak iyi bir dille suç , ceza , adalet ve vicdan gibi kavramların dışa vurumunu yansıtıyor. Türklerin son zamanda yaptığı en iyi diziler serisine de giriyor.3. Masum

Masum

Başlarda sıradan görünen bir Türk ailesinin etrafında yaşanan olayları polisiye ve dramı harmanlayarak ekranlara taşıyan dizide, emekli bir komiser olan Cevdet (Haluk Bilginer) ve karısının emekliliklerini şehirden uzak bir çiftlikte huzur içinde geçirirken, küçük oğullarının bir gece yarısı korkunç bir haberle gelmesiyle ailenin hayatı değişmektedir.

4. Şahsiyet

Şahsiyet

Güçlü oyuncu kadrosu ve merak uyandıran senaryosuyla yayınlandığı ilk günden itibaren yüksek izlenme oranlarına ulaşan dizi, 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra'nın (Cansu Dere) beklenmedik şekilde kesişen yollarını nefes kesen bir dille aktarıyor.

5. Fi

Fi

Azra Kohen'in çok satan kitap üçlemesi Fi, Çi, Pi'den ilki olan Fi, ilk olarak dijital ortamlarda yayınlandı ve Netflix'te yayınlandı. Yayınlandığı ilk andan itibaren sürekli kitlesini arttıran ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizi, psikolojik gerilim türünde olsa da sürükleyiciliğiyle biliniyor.

6. Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız

Hakan'ın rolünü canlandıran Çağatay Ulusoy sıradan bir şekilde süren hayatı, İstanbul'u korumakla görevlendirilmiş bir grubun üyesi olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişir. Yeni güçlerini keşfetmeye başladıkça, çok hazırlıksız yakalandığı bu görevi kabul etmek istemese de başka çaresi olmadığını görür. 'Ölümsüzler'e karşı İstanbul'u savunup geçmişine dair bilmediklerini öğrenmeye çalışırken ona yakın arkadaşları yardımcı olmaya çalışacaktır.

7. Yaşamayanlar

Yaşamayanlar

Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir. Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları