Reklam Neden Yapılır ? Reklamın Yapılması İçin 5 Sebep
Reklam neden yapılır sorusunun bir çok cevabı vardır fakat biz size belli başlı özellikleriyle reklamı ve neden reklamın yapıldığını anlatacağız. Bu yazıyı okumanız ardından reklamın ne işe yaradığını daha iyi bileceksiniz.

1. Reklam Ego Tatmin Eder

Reklam Ego Tatmin Eder

Reklam dendiği zaman akla büyük büyük firmalar geldiğini tahmin ediyoruz. Ama reklam aslında sadece şirketlerin başvurduğu bir şey değildir. İnsanlar da kendi özelliklerini öne çıkararak yaptığı reklamlarla diğer insanlara kendini yüceltebilir. Herkesin sizi tanıdığını düşünür müsünüz ?  Ne kadar da havalı değil mi ? İnsanlar tarafından bilinmek ve tanınmak egoyu fazla tatmin eden birşey olsa gerek.

2. Reklam Para Kazandırır

Reklam Para Kazandırır

Reklam büyük şirketlerin büyük olma sebebidir. Reklam yaptıkça ürününüzü yada hizmetinizi tanıtırsınız , tanıttığınız ürün yada hizmet satar , satan ürün yada hizmet size para kazandırır. Böyle baktığınızda reklamın önemini anlıyor olmanız gerekiyor ama hoşunuza gittiğini düşünerek paradan biraz daha bahsedelim... Ne kadar reklam , okadar para .Yani zengin olmaya giden yollardan biri diyebiliriz.

3. Reklam İmaj Oluşturmanızı Sağlar

Reklam İmaj Oluşturmanızı Sağlar

Düşünün şimdi... Bastınız parayı , verdiniz televizyona reklamı. Arkadaşlarınızla oturuyorsunuz tak televizyonda bir reklam, sizin reklamınız... O anki havayı arkadaşlarınızın gözündeki imajı bir düşünün. Şakası bir yana reklam vermek kişilerin , kurumların veya kuruluşların imajını olumlu yada olumsuz yönde etkileyebilir. İyi bir reklam filmiyle insanların gözünde büyük bir yere yerleşebilir onların kalbinde bir otorite kurabilirsiniz. Bunun aksine rakiplerinizin yada sizin yaptığınız yanlış bir reklam sizin otorite kaybı yaşamanıza da neden olabilir. Kısacası reklam ciddi bir müesese sizi vezir de edebilir , rezilde.

4. Reklam Sürekliliği Sağlar

Reklam Sürekliliği Sağlar

Reklam yaparak insanların aklında kalıcı olursunuz. Bu size kişi olarak insanlar tarafından unutulmama fırsatı sağlarken şirket olaraksa düzenli müşteriler anlamına gelir. Sürekli reklam yaparak insanların aklında diri kalırsınız ve bu sayede müşterilerinizin bilinç altında sadece siz olursunuz. İnsanların gündeminde olarak popüleritenizi sağlamakta , müşterilerinizi elinizin altında tutmakta önemli şeyler olsa gerek. Bunları önemli kılan durum reklamıda önemli kılıyor.

5. Reklam İnsanlara Nasıl Görünmek İstiyorsanız Sizi Öyle Gösterir

Reklam İnsanlara Nasıl Görünmek İstiyorsanız Sizi Öyle Gösterir

Reklam yapılmaya daha başlamadan önce bir hazırlık yapılır ve insanlarda oluşturulmak istenen algı belirlenir. Buna reklam planlaması denir. Reklam Planlaması sayesinde insanlara nasıl görünmek istiyorsanız , hakkınızda ne düşünmelerini istiyorsanız bunu sağlayabilirsiniz. Pr reklamları ve virallerle oluşturulan algı sizi bambaşka bir açıdan bambaşka gösterebilir. 

Sizde Viral Reklamlar oluşturmak için Badu Ajans'ın web sitesini ziyaret ederek viral reklamlar hakkında yardım alabilirsiniz.

Badu Ajans'ın Kurumsal Biliniyo Profilidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al