Bu içeriğimizde Hollywood yıldızlarının tüm dünyaya artislik yapma uğruna aldıkları milyon dolarlık adaların yerine, neredeyse bir ev ve araba parasına sahip olunabilecek adaları sizler için listeledik.

1. Sweet Adası, British Columbia, Kanada

Sweet Adası, British Columbia, Kanada Fiyat: 248,700 TL

Balık tutmayı seviyorsanız ve evimin önünde kendime ait bir rıhtımım olsun düşüncesindeyseniz bu ada tam sizlik. St.Fort James isimli kasabaya çok yakın olması sebebiyle herhangi bir erzak sıkıntısı da çekmeyeceğinizi belirtmek isteriz.

2. Alligator Caye Parcel, Belize

Alligator Caye Parcel, Belize Fiyat: 297,000 TL

Tropikal iklim tüm sene boyunca devam ettiği Alligator Caye Parcel de satılık adalardan biri. Adaya bot ile en yakın havalimanından 45 dakikada, en yakın sahilden 30 dakikada varabiliyorsunuz.3. Tidmarsh Adası, Nova Scotia, Kanada

 Tidmarsh Adası, Nova Scotia, Kanada Fiyat: 435,000 TL

 Ada ana karaya 300 metre uzaklıkta bulunuyor, başka bir deyişle acil bir durumda kıyıya yüzebilirsiniz . Bu güzel adanın tek eksiği metro durağına yakın olmaması.

4. Lark Caye, Belize

Lark Caye, Belize Fiyat: 525,000 TL

Belize'de ev yerine ada satıldığını düşünmeye başladık. Bu adanın en kral özelliklerinden birisi adada cep telefonu şebekesinin bulunması. En yakın markete 15 dakikalık bot seyahati ile ulaşabildiğinizi de ekleyelim.

5. Leader Adası, Nova Scotia, Kanada

Leader Adası, Nova Scotia, Kanada Fiyat: 540,000 TL

Biz bu işleri bırakıp Kanada ve Belize'de kelepir ada kovalamaya karar verdik. Gelmek isteyen varsa iletişim formu aracılığıyla bize ulaşsın. Araştırdığımız kadarıyla Nova Scotia'da epey bir satılık ada bulunuyormuş. Halifax eyaletine yarım saat uzaklıkta bulunan bu adada yaşarken, aynı zamanda sabah 9 akşam 5 tadında bir işte de çalışabilirsiniz (İstanbul'da eve gitmek daha uzun sürüyor).

6. Staff Adası, İrlanda

Staff Adası, İrlanda Fiyat: 579,000 TL

Satılık ada arayışımızda sonunda Türkiye'ye yakın bir yerde kupon bir ada bulduk. İrlanda'da bulunan Staff Adası diğer adalar kadar tropik ve sıcak bir iklime sahip olmasa da, bize yakınlığıyla ilgimizi çekiyor (hem de nasıl ufff!). Adaya çok yakın mesafede bulunan restoran ve oteller sayesinde inziva ve medeniyeti aynı anda yaşabiliyorsunuz (yeterli paranız varsa tabi).

7. Cockroach Bay, Belize

Cockroach Bay, Belize Fiyat: 597,000 TL

Belize'de ada işlerine bakan bir mafyanın varlığına artık kesin gözüyle bakıyoruz. Bizde ne kadar cep telefonu satan yer varsa, adamlarda da resmen o kadar satılık ada var (abarttık evet). Türkçesi “Hamamböceği Koyu" olarak çevirilen bu adayı almaya karar verdiğinizde isim değişikliği için de küçük bir bütçe ayırmanızı öneriyoruz. 10 dönümlük bu adada ayaklı mangalla geze geze kebap yapıp, gözünüze kestirdiğiniz yerde mavi sulara dalabilirsiniz.

8. Hangover Adası, Florida, Amerika Birleşik Devletleri

Hangover Adası, Florida, Amerika Birleşik Devletleri

Öncelikle adaya neden böyle bir isim koyduklarını epey bir araştırmamıza rağmen bulamadığımızı söylemek istiyoruz (Gerçekten merak ettik). Burası daha çok doğa ve macera tutkunlarına hitap eden bir ada. Nedeni ise adada bulunan nehirlerde şu an adını bilemediğimiz epey bol çeşitte tatlı su yaratıklarının bulunuyor olması.

9. Isla Alhambra, Brezilya

Isla Alhambra, Brezilya Fiyat: 741,000 TL

Kalabalık nüfusuna rağmen Brezilya'da hala böyle bakir alanlar bulunması bizi şaşırtmadı desek yalan söylemiş oluruz. Bu ada da kalabalığa karışacağınız zamanı sizin kontrolünüze bırakan bir mevkide bulunuyor.

10. Little Gaulding Koyu, Bahamalar

Little Gaulding Koyu, Bahamalar Fiyat: 820,000 TL

En pahalı ada ile  sizi buluşturuyoruz. Milyonerlerin (dolar :) ) tercih ettiği bir bölgede bulunan bu satılık adamızı fiyatı da diğer adalar göre epey bir tuzlu kaçıyor. Bu adanın getirdiği ek bir masraf ise erişimin sadece deniz uçağı ile sağlanabiliyor olması. Yani başka bir deyişle adaya alırsanız bunun yanında bir deniz uçağı almanız ve pilot kiralamanız gerekiyor (uçmayı biliyorsanız orası ayrı tabii).

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları