Ciltte Aleo Vera Mucizesi !
Güzelliğimizi Ön Plana Çıkaran Cildimizin Bir Dostu Var ; Aleo Vera . Cildinizde Yarattığı Mücizevi Etkileri Biliyor Musunuz ?

Yapılan çeşitli çalışmalar ve deneme yöntemleri ile Aloe Vera bitkisini evde yetiştiren kişilerin sayısı son zamanlarda bir hayli arttı. Doğal olarak cildin temiz ve taze kalmasını isteyen kişiler bu bitkileri evlerinde yetiştirebildikleri gibi hazır olarak da doğal bir şekilde temin edebilmektedirler. Bu şifa kaynağı bitki ile evde çeşitli yüzde yüz doğal yöntemlerle krem veya jel oluşturulabilmektedir. 

Aloe Vera Jeli İyi Bir Nemlendiricidir

Yapılan araştırmalarda bakımsız bir cilt veya çeşitli deformelere maruz kalmış cildin kuruyarak solgun veya kötü görünüme sahip olmasına çözüm olarak Aloe Vera jeli kullanımı önerilmektedir. Aloe Vera’nın yaprağının içinden çıkarılan jeli her gün yatmadan önce alın, yanaklar, burun, çene, boyun gibi hassas yerlere sürerek nemlendirebilirsiniz. Yarılmalar, deformeler veya yaralanma sonrasında cildin kuruyarak canınızı acıtmasını Aloe Vera jeli ile cildinizi nemlendirip azaltabilirsiniz.

 Aloe Vera Jeli Sivilcelere Karşı Etkilidir

Birkaç farklı yöntem ile Aloe Vera jelini sivilcelere uygulayabilirsiniz.

Tasiye edilen yöntemlerden birisi, yaprağından çıkan tamamen organik olan jeli direkt olarak sivilce üzerine sürmektir.

Diğer bir yöntem ise, buzdolabınızdaki buz kalıplarına jeli koyarak dondurmaktır. Daha sonrasında buz kütlesi haline gelen jeli sivilce ve akneli kısımlara uygulayabilirsiniz.

Son olarak önereceğimiz yöntem ise, bal, limon ve jel karışımı yaparak sivilce olan bölgeye günde iki veya üç defa uygulamaktır.

Tamamen doğal bir sivilce giderici etkisi ile Aloe Vera jeli günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

 Ciltteki Güneş Yanıkları için Aloe Vera Jeli

Yaz aylarında plajda veya herhangi bir şekilde güneşe maruz kalındığında ciltte oluşan güneş yanıklarına çözüm olarak Aloe Vera jeli uygulamanız cildinize iyi gelecektir. Özellikle ciltte derinin en alt tabakasına kadar nüfuz ettiği için durulamaya bile gerek kalmaz.

 Ciltteki Yaralara İyi Gelen Jel

Yapılan araştırmalara göre, Aloe Vera jeli insan genetiğine en yakın hayvan olarak da bilinen fareler üzerinde denenmiş ve derideki yaraların hızlı bir şekilde iyileştiği gözlemlenmiştir. İnsan cildi üzerinde meydana gelen yaralanma, böcek ısırıkları, deformeler, çatlaklar, çeşitli cilt hastalıkları gibi insan sağlığını rahatsız eden durumlarda Aloe Vera jeli uygulanması durumunda hızlı bir şekilde iyileşme aksiyonu alınır.

 Sivilce İzleri İçin Aloe Vera Jeli Kullanın

Aloe Vera jeli günümüzde kolayca temin edilebilen bir bitki maddesidir. Özellikle sivilce izleri yüz üzerinde çok kötü bir görünüm bırakmaktadır. Birçok bayan fondöten gibi çeşitli kimyasal makyaj malzemeleri ile bu sivilce izlerini gizlemek isteseler de pek başarılı olamazlar. Ancak kalıcı bir şekilde sivilce izlerinden kurtulmak isteyenlere Aloe Vera jeli önerilmektedir. Bu yöntem ile birçok cilt izi yok edilebilmektedir.

 Hamilelikteki Çatlakları Giderici Özelliği Bulunur

Bayanların hiç hoşlanmadıkları durumlar arasında bulunan cilt çatlakları özellikle de hamilelik sonrasında karın bölgesinde meydana gelmektedir. Aloe Vera jeli düzenli bir şekilde kullanılması durumunda cilt çatlaklarına karşı etkili bir çözüm yöntemi olmaktadır.

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır?

Yukarıda belirttiğimiz kullanım alanlarına dikkatlice uygulanması gerekmektedir. Aleo Vera jelini elde etmek için bitkinin yaprağını kullanmalısınız. Yaraların üzerinde günde 1 kez sürülerek tedavi süreci gerçekleştirilebilir. Jeli iyileşmesini istediğiniz sivilcelerin üzerine, sivilce izlerine veya çeşitli cilt problemleri üzerine hafifçe masaj şeklinde uygulayınız. Bu jeli en fazla uyguladığınız alanda 20- 30 dakika kadar bekletmelisiniz. Fazla bekletmeniz zarar verebilir. Aloe Vera jelini düzenli olarak uyguladığınız zaman etkisini görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

twitter profilime bakanlar smm panel Twitter Trend Topic Al