Zamanla bizim de kafamıza takılmış açıklayamadığımız olaylar olmuştur.Fakat bu olaylar şimdiye kadar bilimin bile açıklamadığı enteresan bilgiler.Gelin bir göz atalım.

1. Doğada birden beliren bazı hayvan türleri

Doğada birden beliren bazı hayvan türleri

Tarihte neredeyse her hayvan türü,başka bir türün yerine gelmiş ya da yerini başka bir türe bırakmıştır.Ancak Mamutlar gibi bazı memeli türlerinin atası yoktur.Bu yüzden bilim adamları bu türlerin kökenini açıklamakta zorluk çekiyorlar.

2. Kuzeyi gösteren inekler.

Kuzeyi gösteren inekler.

İneklerin üzerinde çalışma yapan bilim insanları ineklerin büyük bir çoğunlukla otlarken tıpkı bir pusula gibi kuzeyi gösterdiklerini farketmişler. Bu olayın nedenini araştıran bilim insanları kayda değer bir sonuca ulaşamamışlardır.

3. Jelatine benzeyen yağmur.

Jelatine benzeyen yağmur.

Washington Oakville şehrinde 1994 yılında havadan jelatin gibi görünen ilginç bir madde yağmış ve ertesi gün şehirde yaşayan çoğu kişi grip benzeri bir hastalık geçirmiş.Sıvının içeriğini inceleyen bilim insanları iki tip bakteriye rastlamışlar ancak bu maddenin ne olduğunu tam anlamıyla açıklayamamışlardır.

4. Karanlık madde.

Karanlık madde.

Karanlık madde,evrende bulunan ve elektromanyetik dalgalarla etkileşime girmeyen ve varlığı sadece kütleçekim etkisiyle belirlenebilen maddelere denir.Bilim insanları evrenin %24'Ü kadarının karanlık maddeden oluştuğunu söyleseler de maddenin varlığına dair hala somut ve kesin bir kanıt bulunamadı.

5. Güneş sisteminde kaç gezegen var?

Güneş sisteminde kaç gezegen var?

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz yıllarda Plüton gezegen olmaktan  çıkarılmıştı.Bu olaydan sonra bilim insanları Kuiper kuşağı denilen ve Güneş etrafında dönmekte olan gökcisimlerinin bulunduğu bir kuşakta Plüton'dan daha büyük olan binlerce gökcismi keşfedildi.Bilim insanları hala bu cisimlerin gezegen olup olmadığı konusunda kesin bir kanıya varamamışlardır.

6. Bazı insanlar neden solaktır?

Bazı insanlar neden solaktır?

Çoğu insan sağ elini, bazı insanlar da sol elini kullanır.Ancak bazı  insanların neden solak olduğuna dair henüz kesin bir kanıt bulunmuş değil.

7. Megafauna neden yok oldu?

Megafauna neden yok oldu?

Tarih öncesi çağlarda dünya üzerinde dev hayvanlar yaşamaktaydı.Ancak bundan 10 bin yıl önce hepsi ortadan kayboldu.Çeşitli teoriler hala olsa da neden kaybolduklarına dair kesin bir neden sunulamıyor.

8. Neden rüya görürüz?

Neden rüya görürüz?

Bazı bilim insanları rüyaların beynin içinde kalmış çeşitli görüntüler ya da beyin dalgalarından dolayı olduğunu söylese de neden rüya gördüğümüz kesin ispatlanmış değil.

9. Uzay kükremesi.

Uzay kükremesi.

2006 yılında bir grup uzay bilimci dünya dışından gelen garip sesler keşfetti.Ses dalgaları uzay boşluğunda yayılmıyor olsa da sesin kaynağının radyo dalgaları olduğu biliniyor.Ancak sesin tam olarak nereden yayıldığı bilinmiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları