Ankaraya Gidenlerin Kesinlikle Gitmesi Gereken 5 Yer
Türkiye'nin başkenti Ankara'ya gitmek isteyenlere önerilerde bulunmak istiyoruz. Ankaraya gidenlerin kesinlikle gitmesi gereken ve gittiğinde pişman olmayacağı 5 yeri sizler için derledik.

1. Anıtkabir

Anıtkabir

Herkesin bildiği üzere kurtuluş mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabri olarak bilinen Anıtkabir Ankarada bulunmaktadır. Ankara'ya gelir gelmez ilk ziyaret edilen yerlerden biri olan Anıtkabiri bizde listemize alıyoruz. Ankaraya gelen bir insanın ilk gitmesi gereken yerlerden biri kesinlikle Anıtkabir olacaktır. Gerek mimarisiyle gerekse içerisinde bulundurduğu anılarla sizinde geçmiş dönemde yaşananları hissetmenizin size iyi geleceğine eminiz. İçerisinde bulunan anıt mezar ve müzerlerle de muhteşem dakikalar geçireceğinize emin olabilirsiniz.

2. Atakule

Atakule

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan atakule Ankara'nın tanınan isimleri arasında yer almaktadır. Bir dönem kapanarak içerisinin tamamen restorasyona alınması ardından tekrar ziyaretçilerini karşılamaya başladı. Sizde atakule'yi ziyaret ederek o mükemmel Ankara manzarasını yukardan görebilirsiniz. Düşük giriş ücretleriyle Ankara'yı ziyarete geldiyseniz kesinlikle gitmeniz ve görmeniz gereken bir yerdir.

3. Mogan Gölü

Mogan Gölü

Doğal güzelliğiyle piknik yapmak isteyenlerin uğrak noktası Mogan Gölüne'de listemizde yer verdik.Güzel havasıyle piknik yapabileceğiniz bir alan olan mogan'a giderek tabiatın güzelliklerini ve mangal keyfinin doruklarına çıkabilirsiniz. Mangal haricinde de göl gezilerinin yapıldığı mogan gölünde çok eğleneceksiniz.

4. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin adını sıkça duyuyor olmalısınız. Türkiye'de alınan tüm kararların göbeğine ve ihtişamın adresine Ankarayı ziyarete gelen biri olarak kesin gelmelisiniz. Giriş için cumhurbaşkanlığı Külliyesinden randevu almalısınız ve ardından külliyeyi ziyaret edebilirsiniz.

5. Hacı Bayram Cami

Hacı Bayram Cami

Dini yapı, adını bahçesinde türbesi bulunan Bayrami Tarikatı kurucusu ve mutasavvıf şairi Numan-bin Koyunluca Ahmed’den alıyor.Her ay on binlerce insan tarafından ziyaret edilen cami içerisindeki türbe ile de çok ziyaret alanlar arasında. Gerek tarihi gerekse kültürel mirasıyla ziyaret edilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al