Siyah beyazlıların gözünün nuru Fikret Orman canlı yayında beklenmedik bir karar aldığını söyleyerek istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Siyah-Beyazlı takımda 2012 yılından bugüne kadar ter döken Fikret Orman, düzenlediği basın toplantısında 7 yıldır sürdürdüğü Başkanlık görevine noktayı koymak istediğini açıkladı. "Beşiktaş'ta kan değişikliğine ihtiyaç var" diyen Fikret Orman, "Yarın divan kurulundan olağanüstü kongre için karar almayı amaçlıyoruz"

"Stat yapılırken hayatımı burada geçirdim her tuğlada emeğim var"

Fikret Orman'ın isteği üzerine gerçekleşen basın toplantısında şu açıklamalara yer verdi;

"Bu zamana kadar tek amacım Beşiktaş Kulübüne hizmet etmek oldu, başka bir amaç için burada bulunmadım. Ben Beşiktaş başkan olduğum sürece kimsenin kaldıraç noktası olmadım tribünlerle bir yere gelmedim bütün desteğimi Çarşı taraftarından aldım. Başkanlık yaptığım süre zarfında kimseye askıntı olmadım kimseden herhangi birşey istemedim hiçbir kampanya yapmadım. Stadı 1 sene içinde 2 üzerinde kurumdan geçer izin aldık ortada hiçbir izin yok Cumhurbaskanımız bizlerden desteğini esirgemedi. Stadın yapımında tüm günümü, tüm hayatımı burada geçirdim her bir tuğlasında emeğim var. Gereken izinleri aldık, stadı yaptık. 2 sene göçebe bir oyun sergiledik. FFP yüzünden Avrupa'ya gidemedik. Beşiktaş'ın geliri yoktu."

"Beşiktaş'taki görevimi tamamlıyorum"

"Ben bu süreci yaparken hep Beşiktaş'a faydam olsun diye yaptım, kimseyle kavga etmedim. Ettiklerimle de Beşiktaş menfaatleri için ettim. Kavgam Beşiktaş'la alakalıydı. Artık o süreçten sonra da 'Ben bu işi neden yapıyorum?' diye kendimi sorgulamaya başladım. Benim mevcudiyetimin Beşiktaş'a zarar verdiğini görüyorum. Beşiktaş'ta bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Yarın Beşiktaş yönetimini toplayacağım. Beşiktaş'taki görevimi tamamlıyorum. Ben kimseye bir kötülük yapmadım.Ne yaptıysam Beşiktaş için yaptım. Helali hoş olsun." ifadelerine yer verdi. Başkanın bu kararı sonrası Beşiktaş kulübünün nasıl bir süreç  izleyeceği merak konusu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları