Dünyanın En Zengin 5 İnsanıyla Daha Önce Tanışmış mıydınız ?
Dünyanın en zengin insanları kimlerdir biliyormusunuz ? Bu yazımızı okumanız ardından daha önce adını dahi duymadığınız insanların dünyanın en zengin insanları olduğunu göreceksiniz.

1. Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezos (99.6 milyar Dolar)

Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezos (99.6 milyar Dolar) Jeff Bezos

Uyruğu: Amerikan

Doğum: 12 Ocak 1964 (53 yaşında), Albuquerque, New Mexico, ABD

Jeff Bezos şirketiyle eş anlamlı hale geldi, Amazon adlı çevrimiçi kitap perakendecisi, 1994 yılında Seattle'da kurduğu küresel e-ticaret juggernaut şirketine döndü. Bay Bezos halâ Amazonu çalıştırıyor ve geliriyle dünyanın en büyük dördüncü enformasyon teknolojisi şirketini seçiyor. Amazon, perakende ve teknolojiye ek olarak, gelişmekte olan birçok orijinal fikrin de babalığını yapıyor.

Amazon'un hisse senedi fiyatı yükseldiğinde, Bezos, Bill Gates'i sınırlar ve Bloomberg Endeksi'nde kutup pozisyonuna girer. Amazon'un hisse senetlerinin fiyatları azaldığında Bezos ikinci sıraya kayma eğilimine doğru yol alıyor.

2. Dünyanın En Zengin İkinci İnsanı Bill Gates (89.9 milyar Dolar)

Dünyanın En Zengin İkinci İnsanı Bill Gates (89.9 milyar Dolar)

Uyruğu: Amerikan

Doğum: 28 Ekim 1955  (62 yaşında),  Seattle, Washington, ABD

On yıldan uzun süredir "dünyanın en zengin" listelerine hakim olan ve genellikle bir numarada endekste yer alan Bill Gates'in şu anda ikinci sırada olduğu şaşırtıcı olabilir. Ancak Jeff Bezos ile arasında büyük fark olmadığına dikkat edin, bu nedenle gün ve borsaya bağlı olarak # 1 ve # 2 arasında geçiş yapmaya devam ediyor.

Microsoft'un kurucu ortağı olarak görev yapan Bay Gates, şirketin yüzde 2.4 hissesini ve Kanada'nın en büyük demiryolu operatörü de dahil olmak üzere çok sayıda işletme sektöründe halka açık şirketlerin bir dizi çeşitlendirilmiş varlık portföyünü elinde tutuyor. Bill ve Melinda Gates Vakfı ve Giving Pledge sayesinde Bay Gates, dünyanın en acil halk sağlığı sorunlarının çözülmesine yardım etmek için servetinin büyük bir bölümünü vaat etmiş durumda.

3. Dünyanın En Zengin Üçüncü İnsanı Warren Buffett (83.1 milyar Dolar)

Dünyanın En Zengin Üçüncü İnsanı Warren Buffett (83.1 milyar Dolar)

Uyruğu: Amerikan

Doğum tarihi: 30 Ağustos 1930 (87 yaşında), Omaha, NE, ABD

Warren "Omaha of Oracle" Buffett'in köken hikayesi atasözü elmalı turta kadar Amerikan'dır. Tüm zamanların en başarılı ve verimli yatırımcılarından biri olarak bilinen Buffett, mesleki kariyerine bir kağıt boyu olarak başladı ve finans dünyasının en üst noktasına kadar kıskanılacak bir iş ahlakına girdi ve holding şirketi Berkshire Hathaway ile sonuçlandı. Gerçekten eğlenceli bir durum: Berkshire Hathaway başlangıçta tekstil üreticisi oldu ve sonunda yönetim altındaki 60 şirketin şemsiyesi oldu.

4. Dünyanın En Zengin Dördüncü İnsanı Amancio Ortega (76.2 milyar Dolar)

Dünyanın En Zengin Dördüncü İnsanı Amancio Ortega (76.2 milyar Dolar)

Uyruğu: İspanyol

Doğum: 28 Mart 1936 (81 yaşında ), León, Busdongo de Arbás, İspanya

Teknoloji sektörü pastanın en büyük dilimi için hesap verebilir ancak dünyadaki en zengin üçüncü milyarder ve Avrupa'daki bir numaralı para cezası, Zara moda giyim zinciri için en ünlü perakende devi Inditex Ventures'ın başında. Amancio Ortega, başarılı bir "paçsı to riches" başarı öyküsünü İspanya'da mütevazı bir işçi sınıfı geçmişinden çıkardı ve çok uluslu bir perakende imparatorluğu kurarak bugün 80 yaşında çalışmaya devam etti.

5. Dünyanın En Zengin Beşinci İnsanı Mark Zuckerberg (73.1 milyar Dolar)

Dünyanın En Zengin Beşinci İnsanı Mark Zuckerberg (73.1 milyar Dolar)

Uyruğu: Amerikan

Doğum tarihi: 14 Mayıs 1984 (33 Yaşında), New York, White Plains'de

Listedeki en ünlü teknoloji girişimcilerinin çoğu gibi, Mark Zuckerberg'in de tanıtıma ihtiyacı yok. Mark Gucks gibi, Mark Zuckerberg de Harvard'tan dünyayı değiştirecek sosyal ağ üzerinde çalışmak için erken ayrıldı ve siyasetten ve medyadan kişiler arası iletişime kadar her şeyi etkiledi. Facebook'un kurucu ortağı ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olan Bay Zuckerberg, listenin en genç üyesidir.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al