Dünyaca Ünlü Hollywood Yıldızı İstanbul'da
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD’li ünlü aktris Elizabeth Banks'i, Çırağan Sarayı'nda kabul etti.

Çırağan Saray'ın da yarım saat süren görüşmede yıldız oyuncu  Banks , eşi , yapımcı Max Handelman , Matt Hirsch , Elizabeth Cantillion " Charlie's Angels - Silver Cloud filmi hakkında Bakan Ersoy'a bilgi verdi.

.

Bakan Ersoy , yeni filmlerinin çekimleri için Türkiye'yi seçmelerinden mutluluk duyduğunu ifade ederken kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'de daha önce çekilen bazı yüksek bütçeli Hollywood yapımlarından bekledikleri etkiyi alamadıklarını ifade etti. Bunda çekilen filmlerin Türkiye'yi olduğu gibi yansıtamamasınında payı olduğunu söyleyen Bakan Ersoy , Banks'tan Türkiye'yi olduğu gibi yansıtmasını beklediğini ifade etti.

Bakan Ersoy , Elizabeth Banks'e Anadolu'yu da Gezmesini Tavsiye Etti.

Ersoy, Banks'e Türkiye'nin sadece İstanbul'dan ibaret olmadığını,  mutlaka Anadolu'yu da gezmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, film çekimi boyunca Banks ve film ekibene gerekli kolaylığın sağlanacağının garantisini verdi.

"İSTANBUL İNANILMAZ BİR ŞEHİR"

ABD'li aktris Elizabeth Banks da Türkiye'ye gelirken, öncelikle Türk Hava  Yolları'nın ikramlarından çok etkilendiğini dile getirerek, "İstanbul çok hoş bir yer. İnanılmaz bir şehir." ifadelerini kullandı.

Banks, filmin bazı sahnelerini Fas'ta çekmeyi düşündüklerini ancak sonra modern ve tarihi dokunun bir arada olduğu Türkiye'yi tercih  ettiklerini söyledi.

Filmin yapımcısı Matt Hirsch de Bakan Ersoy'un kendilerine anlattığı  yabancı yapımlara yüzde 30'a varan teşvikler öngören yeni sinema kanunu  tasarısındaki "Yabancı Film Yapım Desteği"ni cezbedici bulduğunu dile getirdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al