Bütün Dünya Tarafından Tanınan Türk Doktorlar
Sağlık tüm dünyada en fazla ehemmiyet verilen konular arasında ilk sırada bulunuyor. Beni Türk hekimlerine emanet edin diyen Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemi ile tam olarak örtüşecek dünya çapında sözü geçen birçok doktorumuz bulunuyor. Bunlardan bir kısmı hepimiz tarafından bilinmekte olan hekimler iken bir kısmı dünya çapında tanınan fakat ülkemizde ismi çok fazla duyulmayan doktorlardır. Dünyanın hayran kaldığı doktorlarımızdan en ileri gelenler şu şekildedir;

Prof. Dr. Gazi Yaşargil

Ülkemize son derece büyük gururlar yaşatan hekimler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kendisine ülkemiz dışında “Yüzyılın Sinir Cerrahı” yakıştırması yapılmıştır. Tıp dünyasına ciddi buluşlar ile katkı sağlamıştır. Kendisinin yolundan giden birçok Türk doktoru bulunmaktadır. 

Prof. Dr. Hande Özdinler

Tüm dünyanın çaresiz kalmış olduğu ALS hastalığı ile ilgili yapmış olduğu çalışma ile bir anda dünyanın gündemine oturdu. Ölü beyin hücrelerinin florasanla tespit edilmesini sağlayarak Nöroloji alanında oldukça büyük bir başarıya imza attı. Yapmış olduğu bu tespit ile 2,5 milyon dolar destekleme ödülüne layık görüldü. Bu miktar rekor olarak kabul ediliyor. 

Prof.Dr. Ömer Özkan

Uzun bir zaman yapmış olduğu çalışma ile ülkemiz ve dünya gündemi meşgul etmiş başarılı hekimlerimiz arasında bulunmaktadır. ülkemizde kendisi ilk yüz naklini gerçekleştirmiş kişi olarak tanınmaktadır. Uluslararası çok ciddi ödüllere yapmış olduğu bu çalışma ile layık görülmüştür. 

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al