Nefeste Alkol Kokusu Nasıl Önlenir?
Alkol alıp özellikle aile evine geldiğinizde çaktırmamak için şeker, sakız her yolu denersiniz. Alkol kokusunun gitmesi zor gelebilir. Fakat dipnot düşecek olursak tek kandıramayacağınız tabii ki de alkol ölçer olacaktır. İşte ona önerimiz malesef ki yok. Ama artık insanlara alkol kokusuyla rahatsızlık vermeye son diyebilir miyiz? Evet...

Nefeste Alkol Kokusunu Önlemek Yada Azaltmak

  • Vücudun alkolü daha hızlı bir şekilde  metabolize etmesi için bol su tüketimi yapmalıyız. Bu yöntem vücudun kaybettiği suyu telafi eder ve alkolü seyreltir.
  • Alkol alırken tok olmak sizler için daha iyi olabilir. Çünkü tokken ince bağırsağa giden alkol oranı azdır. Çalışmalar, açken içmenin, tokken içmeye göre alkol ölçümünün 3 kat daha yüksek çıkmasına yol açtığını göstermiştir.
  • Güçlü, baskın kokulara sahip şeyler yemek, içmek her zaman alkol kokusunu bastırıcı özelliğe sahip olmuştu. Karanfil, maydanoz , nane, çiğ sarımsak tüketmek alkolü daha geri plana atar.
  • Alkol aslında vücudumuz açısından oldukça zararlıdır ve birçok sağlık sorununa da davetiye çıkarabilir.  Alkol tüketimi sırasında bir şeyler yemek ve su tüketmek sizin sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al