Mevsimine Göre Renkler
Özellikle kıyafet seçimlerinde mevsimi dikkate alıp ona göre renk seçimi yaparız. Kış aylarında koyu renk müptelası iken yaz aylarında açık renkler tercihimiz olur. O halde gelin sizler için seçtiğimiz mevsimine göre renklere göz atalım.

Her Mevsimin Vazgeçilmesi Kırmızı Tutkusu

Her mevsim yaz kış ilkbahar sonbahar demeden giyebileceğiniz renk olsa bu kırmızı olur. Kırmızı her zaman her yerde tercih edilen bir renk. Ve içinde göz alıcılığı , tutkusunu barındırır. Kırmızı renk aynı zamanda sizin heyecanlı  ruh halinizi yansıtır. Kırmızı daha çok aşk ve tutkunun rengidir. Daha çok gönül ilişkilerine açık kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle siyah ile bütünleştiğinde inanılmaz göz alıcılık doğurur.

Baharın Vazgeçilmezi Turuncu

Koyu atmosferdeki kıyafetlerden kurtulup baharın cıvıl cıvıllığını daha çok yansıtan başka renk yoktur sanırım. İlkbaharın heyecanını turuncu yansıtır. Turuncu rengi , özgürlüğü, eğlenceyi ve hareketliliği temsil eden. İlkbaharda açan yeşilliklere , rengarenk çiçeklere en güzel turuncu uyum sağlar. Duyguları pozitive eden olumlu bir etkisi vardır.

İlkbaharın Ruh Hali Sarı ve Pembe

İlkbaharın ruh halini sarı rengi ve pembe  yansıtır. Kıştan kalan o kasvetli atmosferi sarı rengi cıvıl cıvıllığıyla silip süpürür. Pembe ise aşk rengi olarak kendisini temsil eder. Ayrıca, pembe rengi dinlendirici bir renktir. Gözü yormaz ve iç dünyanıza çekilmenizi sağlar. Bu bakımdan da kendisiyle kalmak isteyenler kadınlar tarafından da tercih edilebilen renkler arasında bulunur.

Sarı rengi ise canlılığı ve aktiviteyi temsil eder. Bilinçli hareket etmek, özgüveninizi yansıtmak, dikkat çekmek ve çalışmaya yatkın olduğunuz gibi duyguları yansıtmak açısından tercih edilebilir renklerden birisidir.

Ancak zihin yorgunluğu çeken kişiler için sarı renk pek önerilmez.

Yaza Damgasını Vuran Yeşil

Yeşil rengi dökülen yaprakların kendine gelmesiyle oluşan yeşil cümbüşlüğüyle beraber kendisini yansıtır. Doğadaki dönüşüm ile kendisini zirveye taşır. En çok özgürlüğüne düşkün olanlar tarafından tercih edilir.Gezmeyi, çevre edinmeyi ve kişisel alanınızı genişletmeyi hedefleyenler tarafından yeşil renklere sahip kıyafetler kullanılabilir. Sakin ve durgun hayat tarzını sevenler için tercih edilmeyebilir.

Kışın Modu Mavi

Her ne kadar kış sezonu rengini temsil etsede, genelde her mevsim tercih edilen bir renktir. Mavi rengi bilinçte sadakati ve bağlılığı temsil eder. Polislerin üniformalarının mavi olmasının sebebi de budur. Genel olarak iletişime açık kişiler tarafından tercih edilir. Kasveti sevenler pek tercih etmez.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al