Güneş Gözlüğü Seçerken Yüz Şeklinin Önemi
Bazı kişiler için güneş gözlüğü satın almak kolay olmuyor. Bu kişiler güneş gözlüğü için karar verirken oldukça zorlanıyor. Yüzünüzün şekline en çok uyan güneş gözlüğünü satın alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken detayları sizler için hazırladık. Yüzünüzün şekline uygun güneş gözlüğünü nasıl bulacağınız hakkındaki merakınızı gidermek için,güneş gözlük seçerken önemli detaylar yazımızda yer alıyor.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere DikkatEdilmeli

Güneş gözlüğü seçerken yüzünüzün şekli oldukça önemlidir. Güneş gözlükleri bazı hemen otururken, bazılarında doğru tercihi bulmak hiç de kolay değil. Bu yüzden güneş gözlüğü seçerken yüz şekline odaklanmanız gerekiyor. Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçmek daha hızlı bir şekilde size yakışan gözlüğü bulmanızı sağlar. Diğer taraftan belli periyotlarda gözlükçüye giderek deneme yapmanız halinde size yakışan çeşitli gözlük modellerini bulabilirsiniz. Böylece yüzünüze nasıl bir modelin yakıştığını kendini deneyerek de bulabilirsiniz. Bununla beraber gözlükçüde çalışanlar da size yardımcı olacaktır.

Yuvarlak Yüzlerde Gözlük Seçimi

Yuvarlak yüzlü kişilerin yüz yapısında,çene ve yanaklar odak noktasıdır. Bu yüzden daha geniş ve düz hatlı çerçeveli gözlükler tercih edilebilir. Bununla birlikte düz hatlı çerçevelerde uyumlu olacaktır. 

Üçgen Yüzlerde Gözlük Seçimi

Üçgen yüz hatlarına sahip kişilerde yüz şakak bölgesinde genişlemektedir ve çene bölgesine doğru yavaş yavaş daralmaya başlar. Yuvarlak hatları bulunan güneş gözlüğü seçmek bu kişilere mistik bir hava katacaktır. Büyük gözlükler üçgen yüzlü kişilerde güzel durmaktadır. 

Oval Yüzlerde Gözlük Seçimi

Oval yüz hatlarına sahip kişiler, uzun ve orantılı bir yüze sahip oldukları için yüze uygun boyutlarda bir çerçeve tercih edilmelidir. Bu kişilerin genellikle çene yapıları hafif yuvarlak olduğu içinhafif geniş boyutlu çerçeveler de tercih edilebilir. Oval yüze sahip olan kişilere birçok gözlük modeli yakışmaktadır. Tercihe bağlı olarak elmacıkkemiğini biraz geçen büyüklükte gözlükler kullanılabilir. Oval yüzlü kişiler farklı stiller ve çerçeve modelleri deneyebilir.

Kare Yüzlerde Gözlük Seçimi

Kare yüzlü kişilerde elmacık kemikleri ve çene kemiği çıkık olduğu için oval ve yuvarlak gözlükler kullanılarak yüzük sertliği alınabilir. Böylece daha yumuşak ve naif bir yüz hatları ortaya çıkar. Orantılı bir şekilde kare yüze sahip olan kişiler alternatif seçenekleri değerlendirebilir. Belki komik gelebilir ama kalpli güneş gözlükleri bile oldukça hoş duracaktır.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al