Kredi Notu Nasıl Yükselir? Kredi Puanı Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı?
Kredi çekmek istediğinizde bankaların ilk kontorl ettiği kredi puanınız iyi olduğu taktirde bankalar size kredi vermek için can atar. Peki ya bu kredi notu nedir? Kredi puanı nasıl yükselir? kredi puanını yükseltmek için neler yapılmalı? Kredi notu yükselmesi ardından neler oluyor? tüm detaylar Biliniyo'da...

Kredi Notları Ne Zaman Güncelleniyor?

Bu içeriğimizin detaylarında kredi notunun güncellenme süreci hakkında bilgiler vereceğiz. 

Kredi çekerken karşınıza çıkan bu kredi puanınızın nasıl yükseleceği ve yükseltmeniz ardından size ne gibi kolaylıklar sağlıyacağı hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizi biliyoruz. Daha fazla uzatmadan içeriğimize gelelim. Birçok vatandaşımızın merak ettiği ve kafalarında sürekli soru işareti olarak kalmış olan kredi notu güncellenme konusu, finans giderlerinin birazını kredi çekerek yapmış olsada düzenli ödeme sonucundaki kredi notlarını merak ederler. Bunun nedeni ise yeni finans ihtiyaçları için kredi çekmeye ihtiyaç duyma durumunun artmasından dolayıdır.

Çeşitli finans şirketleri kredi kayıt bürosuna başvuruda bulundukları takdirde kredi notu güncelleme olayı gerçekleşmektedir. Ancak gerçeğin aksine birçok vatandaş, kredi notunun her ay düzenli olarak belirli bir tarihte güncelleneceğini düşünür. Finans şirketleri belli bir şekilde aylık olarak güncelleme yapabilir ancak, her zaman bu böyledir diyemeyiz. Bu finans şirketinin büroya ne zaman başvurduğuna bağlı değişen bir durumdur. Bu nedenle kredi notu güncellemesi her ay olabildiği gibi bir aydan uzun sürede de gerçekleşebilir.

Kredi notunuzun iyi anlamda güncellenmesi için düzenli olarak ödemeler yapıyor ve kredilerinizi aksatmıyor olabilirsiniz. Ancak güncellenmesi için bankanızın kredi kayıt bürosuna güncelleme için başvuruda bulunması gerekir.

Kredi Notumun Güncellenmiş Halini Ne Zaman Görebilirim?

Kredi notu verilerinizin kredi kayıt bürosuna başvurudan sonra size yansıtılmayabilir. Güncelleme yapıldıktan ortalama iki iş günü içerisinde size yansıtılması muhtemeldir.

Finans şirketleri size kredi notunuzu her ay düzenli periyotlarla güncellendiğini söylese de kredi kayıt bürosuna başvurmadan bu olay gerçekleşemez. O yüzden sabırsızlığa kapılıp her ay belirli bir miktar para karşılığında kredi notunuzu öğrenmek yerine 45 gün ila 60 gün bekledikten sonra öğrenmek, sizin adınıza daha yararlı olacaktır.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al