İlişkilerde Yapılan Hatalar
İlişkilerde yapılan büyük hatalar sonucunda o ilişki malesef ki yürümüyor. Bizlerde akıllanmayıp aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz. Ardından belki de kendimize şu soruyu sorup duruyoruz. Benim ilişkilerim neden yürümüyr? Hata bende mi? Neden mutlu ilişkim olmuyor?

1. Konuşmamak

1. Konuşmamak

İlişkinin en büyük sorunu belki de bazı şeyleri konuşarak halletmemek. Zaten anlamaz beni konuşsamda diye içine atmak. Bazen içimize dert olan içimizi kemiren şeyleri söylemek yerine imada bulunuruz. Aslında bu ilişkiyi de daha çok zedelemekten başka bir işe de yaramıyor. O an alındığınız, zorunuza giden, sizi rahatsız eden hal ve tavırlar her ne ise konuşmaktan kendinizi alıkoymayın. Güzel üslubun halledemeyeceği hiç bir şey yoktur. İçinizdekileri sağlıklı bir şekilde karşı tarafa aktardığınız sürece emin olun ki ilişkinizin altyapısı ve ömrü daha kuvvetli , uzun olacaktır.

2. Rehavete Kapılmak

2. Rehavete Kapılmak

En çok yapılan hatalardan belki de en önemlisi evlendikten sonra iki tarafta da ya da bir tarafta rehavete kapılma durumu gerçekleşir. Amaan zaten evlendik işte, yanımda , zaten evlenince aşk ölür. Bu tür düşüncelerinizle evlilik aşkı öldürmese de siz aşkı öldürürsünüz. Evliliğin ilişkiyi en tepe noktasına getirip ardından rutine sokma düşüncelerinden uzaklaşırsanız eğer o zaman daha mutlu evliliğin kapılarını açmış bulunacaksınız.

3. Roller Arasında Denge Kurma Sorunu

3. Roller Arasında Denge Kurma Sorunu

Evlendikten sonra çocuk sahibi olunca kendimizi ebeveynliğe öyle kaptırıyoruz ki sadece bu hayattaki gayemiz anne ve baba olmak zannediyoruz. O an ki kadın ya da erkek kimliğimizi unutuyoruz. Sadece ebeveynlik bu hayattaki tek amacımız tek rutinimiz haline geliyor. Eşler birbirlerine ilgiyi , alakayı kesiyor, dışarıyla olan bağlantımızı yitiriyoruz. Bunun aksine sadece ebeveyn kafasından çıkıp hepsinin (anne,baba, arkadaş, dost, sevgili, eş) bütünü olduğumuzu hatırlamamız gerekli.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al