Hissettiğiniz Aşk Mı Yoksa Heves Mi?
Çoğumuz hevesi aşk ile karıştırıyoruz maalesef ki. Sonra karşımıza başkası çıktığında önceden ben sevmemişim zaten diyorsunuz. Ya da hevesi aşkla karıştırıp acı çekiyorunuz. Peki siz aslında aşık mısınız yoksa hissettiğiniz durum heves mi?

Fiziksel Tepkiler

Aşkta en önemli etmen fiziksel tepkilerdir. Karşınızda ki kişiyle konuşurken vücudunuz nasıl tepki veriyor? Titreme, ellerin üşümesi ya da uyuşması, kalbin yerinden çıkacak gibi atması...  Tam karşısında yemek yiyecekken boğazında düğüm varmış gibi hissetmek. İşte bu fiziksel tepkileri gösteriyorsanız aşık olmuşsunuz demektir.

Obsesif Olmayan Endişe

O kişi hakkında derin düşüncelere dalmak. Ama bu hayalden daha çok onu merak etmek aslında. İyi olup olmadığını... Hastalanmışsa sürekli iyileştimi yoksa durumu daha mı kötü? Yolculuk yapıyorsa acaba  şuan nerede yolda iyi mi, her şey yolunda mı? Yemek yaparsınız ardından yaptığım yemeği beğendi mi? Tüm bunlar zihninizde dolaşır durur. Bu da aşkın göstergesidir.

Tüm Dünyaya Duyurmak

Bazen aşkınızı tüm dünya duysun istersiniz. Sevgiliyseniz eğer sevgili olduğunuzu duyurmak, seviyorsanız sevginizi haykırmak istersiniz. Sizi saklayan insanlardan uzak durun. Aşık insan her zaman sevgisini cümle aleme duyurmak ister. Bu durumdan asla kaçınmaz.

Hatırlamalar

Bazen gördüğünüz bir nesne ya da başka birindeki hareket mimik onu hatırlatır. Oda böyle gülüyor, oda bunu sever, oda kahve sever, oda aynı böyle konuşur diye sürekli onu hatırlarsınız. Bazen yoldaki yabancı bile onu size anımsatır hatta o bile zannedebilirsiniz.

Pozitif Düşünceler

Birisine aşıksanız eğer genelde kötü yanlarından çok en iyi özelliklerine odaklanırsanız. Gözünüze aşkınız sayesinde diğer insanlardan kat be kat mükemmel ve doğru gelir. Hiçbir hareketi gözünüze batmaz. Onu aslında o olduğu için kabul eder ve seversiniz.

Karşılıklı Duygular

Bir ilişkide karşılıklı duygu etkileşimi oldukça önemlidir. Tek taraflı duyguyu ifade etmek pek ilişkiye göre değil. Adı üstünde tek taraflı. Karşılıklı duygularınızı ifade etmek ilişkinizi daha sağlıklı kılar, ömrünü uzatır.

İyi Hissetme

Her güne yoğun bir mutlulukla uyanırsınız. Canınızı kolay kolay bir şey sıkamaz. Herkese iyi davranmak ve mutluluğunuzu onlarada yansıtmak istersiniz. Gözünüzde doğa, insanlar, hayvanlar her şey mükemmeldir. Sinirlenmenizi sağlayan duygunuz daha arkaplanda olur.

Sıfır Baskı

Her ilişkide bir sonraki aşamaya geçmek için baskı uygularsınız. Sırf aşık olduğunuz için hazır hissetmediğiniz şeyleri hemen uygulamak istersiniz. Aslında olması gereken her adımı kendi iradeniz ile atmaktır. 

Sağlıklı Kıskançlık

Özellikle günümüzde bazı ilişkilerde rastladığımız gereksiz ve aşırıya kaçarak kıskançlık uygulamak hayatı size de partnerinize zehir eder. Yıkıcı olmaksızın doğal düzeyde hafif kıskançlıklar iyidir. Özellikle aşırı kıskançlıkların altında sağlıklı bir güven yatmadığından o ilişki daha fazla yürümez. Zaten güvenmediğiniz insanlarla da partner olmaya kalkıp hayatlarını, kendi hayatınız da dahil zindana çevirmeyin. Herkesin kendi kişisel alanı olmalı. O insanın hayatına, kişiliğine müdahale ettiğiniz zaman kişilik bozukluk yaşaması ve kendini arayış içinde bulması psikolojik rahatsızlıkları doğurabilir. Aşırı kıskançlık karşı tarafın ve sizin psikolojikmen geleceğini etkileyebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al