TESTİS AĞRISI OLAN ERKEKLER DİKKAT KORONAVİRÜSÜN YENİ SEMPTOMU ORTAYA ÇIKTI!
ABD’de testis ağrısı ile hastaneye başvuran şahsın korona testi pozitif çıktı. Koronavirüsün yeni bir semptomunun belirtisi olarak testis ağrısı olabileceği ortaya çıktı.

ABD’de testis ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 37 yaşındaki hasta, yapılan test sonrası koronavirüs olduğunu öğrendi. Vakayı inceleyen doktorlar, virüsün cinsel ilişki yoluyla da bulaşabileceğini ve testis ağrısının korona belirtilerinden biri olarak görülebileceğini iddia etti.

Yeni Semptom Testis Ağrısı Olabilir

ABD’li doktorlar koronavirüs ile ilgili erkeklerde doğurganlık sorunlarına neden olabileceği, testislerde şişlik ve ağrıya neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu. En yaygın koronavirüs semptomları ateş, kuru öksürük ve yorgunluk olarak belirtiliyor. Zaman içerisinde bunların yanına tat ve doku kaybı gibi yeni belirtiler eklendi. ABD’deki doktorlar artık testis ağrısının da bir semptom olabileceğini söylediler.

Erkekler İçin Tehdit: Doğurganlığı Etkileyebilir

Hastaneye testis ağrısı ile kaldırılan 37 yaşındaki bireyde öksürük ve ateş belirtisi gösterdiği söyleniyor.Yapılan testler ve incelemeler sonucunda ABD’de deki doktorlar koronavirüsün, sperm yapımının hücre üretim aşaması olan hastaların spermatositlerine de zarar verdiğini iddia etti. Sağlık görevlileri, Covid-19 virüsünün neden olduğu hasarın “erkek doğurganlığı üzerinde gelecekte bir etkisi olabileceği” konusunda uyardı. Konuyla ilgili yapılan çalışmalar henüz yetersiz olsa da bilim insanlarının çalışmaları hala devamını sürdürmekte.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

twitter profilime bakanlar smm panel Twitter Trend Topic Al