İyi Bir Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler
Vücudunuzun fiziksel özellikleri nasıl beslenmeyle doğru orantılı olarak büyüyorsa cildinizin gelişimi de yaptığınız bakımla doğru orantılı. Siz sağlıksız beslenerek göbek yapıyorsanız , sağlıksız bir cilt bakımıylada sivilcelere ve kırışıklıklara merhaba diyebilirsiniz.Yüzümü sabunla mı yıkamalıyım ? Cilt bakımında yapılması gerekenler ... Cilde doğru bakım için yapmanız gereken detaylar sizlerle...

Cilt bakımı konusunda yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler aslında çok açık ve net. Cilt bakımında kullandığınız ürünler ve bilinçli bir birey olmanız cildinizin mükemmel bir görüntüye sahip olması konusunda size yardımcı olacaktır.

Kendinize Güvenin Büyüteçli Aynalara Bakmayın

Büyüteçli aynalara bakmanız ufacık vücut sorunlarını büyütmenize ve vücudunuzla sürekli olarak oynamanıza neden oluyor. Bu oynamalar yüzünüzü tahriş ederek yıpranmalara sebep oluyor. Bu nedenle cildinize büyüteçli aynalardan bakmak yerine normal aynaları tercih edin. Kendinize güvenin ve büyüteçin büyütmeleri yüzünden olayları büyütmeyin.

Elinizle Sürekli Olarak Yüzünüzle Oynamayın

Elleriniz sürekli olarak çevreye temas etmek zorunda olduğu için bir çok mikropuda beraberinde gezdiriyor. Yüzünüzde egzama gibi hastalıkların çıkmaması için elinizi sık sık yüzünüze götürmeniz cildinizin güzelliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bilinçli bir birey olarak elinizi yüzünüzden olabildiğince uzak tutmanız gerektiğini kesinlikle unutmayın.Unutmayın , enfeksiyon bir el kadar uzağınızda olabilir.

Yüzümü Sabunla Mı Yıkamalıyım ?

Nemlendirici içermeyen ve sizin cildinize uygun olmayan bir pH değerine sahip olmayan bir kimyasal sabunla yüzünüzü yıkadığınızı düşünebilir misiniz ? Eğer bunu düşünmeniz ardından içeriğini bilmediğiniz bir sabunla yüzünüzü yıkamanın yüzünüzü ne kadar tahriş edeceğini biliyor olmalısınız. İçeriğinde kimyasal maddeler içermeyen ve sizin vücut yapınıza uygun bir sabun dışında bir sabunu suratınızda kullandığınız taktirde yüzünüzde kızarıklık ve kurumalara sebep olabilir. pH değerinin 5.0- 5.6 aralığında olan sabunlar kullanmanız cildinizin güzelliği için doğru oran olacaktır. Size bir tavsiyemiz de vücut yapınıza uygun yüz temizleyici tonikleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hey selam, ben Biliniyo Editörü! Sizler için içerikler hazırlıyor ve paylaşıyorum. Umarım biliniyo.com'da keyifli vakit geçiriyorsunuzdur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al