Hafızanızı Daha Güçlü Kılabilirsiniz! Unutkanlığa Ne İyi Gelir?
Herkesin muzdarip olduğu dertlerin başını unutkanlık çeker. Bunun için doktora gidip aşınızı olursunuz ya da ilaç kullanırsınız. Fakat besinlerden alamadığınız vitaminler de unutkanlığınıza sebep olur. O halde doğal yöntemle hafızalarımızı tazeleyelim.

Balık Çeşitleri

Büyüklerinizden hep duymuşsunuzdur belki ama biz sizler için bir defa daha hatırlatalım. Nede olsa unutkanlığınız var...Balık hafızayı güçlendirir.  Hatta vücudumuzun en temel ve en önemli eksikliklerinden birisi de Omega3. Özellikle unutkanlığınıza yarayacak balık türleri ise somon, sardalya, ton balığı ve uskumru. Bunlarda bol miktarda omega 3 bulunmakta.

Bitter Çikolata

Hiç duydunuz mu bilmiyorum ama anneleriniz size sınavdan önce bitter çikolata ye zihnini açar demiştir. Gerçekten de öyle. Bitter çikolata doğru miktarda tüketildiğinde vücudunuz açısından oldukça faydalı oluyor. İçindeki polifenoller sayesinde beynin sağlıkla çalışmasına destek olur hem de hafızanızı güçlendirir.

Domates

Domates sizin unutkanlığınıza çözüm olmakla kalmaz aynı zamanda kan dolaşımınızı düzenler, dışarıdan gelen yabancı maddelere karşı korur ve beynin sağlıklı bir şekilde korunmasına yardımcı olur. İçindeki polifenoller sayesinde beynin sağlıkla çalışmasına destekler. 

Ispanak

Temel Reis çizgidizisinde görmüşsünüzdür belki ıspanağın en büyük yararını. Ispanak hem içindeki C vitamini, hem folik asit, hem de mineraller sayesinde beynin sağlıkla çalışmasına destek olan en önemli besinlerden birisidir. Ancak pişirip vitaminlerini yok etmek yerine salatanıza katmanızı tavsiye ederiz.

Nar veya Nar Suyu

Antioksidan özellikleri bulunan besinler arasında yerini alır nar. Vücudumuza giren yabancı maddelerden ve serbest radikallerden bizi korur. Buda hafızamızı güçlendirmek adına büyük rol oynar. Kan dolaşımının düzenli ve sağlıklı bir şekilde devam etmesine olanak sağlaması da beynin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlıyor.

Tarçın

Tarçın öyle mucizevi bir şey ki sadece kokusu ile zihninizi açmaya yetebilir. Aynı zamanda konsantrasyonunuzu bile arttırmaya yardımcıdır. Eğer dilerseniz yediğiniz besinlerin üzerine biraz tarçın tozu serpiştirebilirsiniz.

Ceviz

Ceviz dikkat ettiyseniz size beyni anımsatır. Sadece aslında anımsatmak ile de kalmaz. Beyninizin, hafızanızın gelişimi içinde büyük rol oynar. Aslında sadece ceviz de değil. Ceviz, fındık ve kuru yemişler zihniniz için doğru besinlerdendir. İçerisinde omega 3 yağlı asitleri barındırdığından ötürü unutkanlığın önüne geçmekte. 1 avucu geçmeyecek derecede gün içinde tüketebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

twitter profilime bakanlar smm panel Twitter Trend Topic Al