Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?
Gözaltı morlukları birçok hanımın ortak problemidir. Bazen genetik bazense yaşam tarzından kaynaklanan sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Bu Kürlerle Birlikte Probleminiz Kısa Sürede Yok Olacaktır .

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

1 . Soğuk kompres yöntemi de gözaltı morlukları için iyi bir seçimdir. Damarların büzüşerek şişkinliğin ve kızarıklığın giderilmesini sağlar. Buz ya da soğuk suya batırılmış pamukla soğuk kompres uygulamasını yapabilirsiniz. Buz kullanacaksanız dikkatli olmalısınız, çünkü buzun direk temas etmesi buz yanığına ve bu sebeple cildin kızarmasına sebep olabilir. Lütfen dikkatli olunuz.

 2 . Vücudun fazla su tutması da gözaltı morlukları için bir sebeptir. Bunu engellemek için yüksek yastık kullanarak başınızı yukarıda tutmak bir çözüm olacaktır.

 3 . Gözaltı morlukları için en pratik olan yöntemlerden biri kullanılmış çay posası yöntemidir. Kullandığınız sallama çay paketini soğutarak gözlerinizin üzerine katarak on beş dakika boyunca bekletiniz. Yeşil çay bu konuda daha etkilidir. Zira yeşil çay içerisinde doğal iltihap önleyici bulunmaktadır. Buda yeşil çayın etkisini arttırmaktadır. Bu uygulama pratik ve etkili bir yöntemdir.

 4 . Gözlerinizi yormamaya dikkat ediniz. Televizyon ve bilgisayar kullanımınızı azaltınız.

 5 . Stresten uzak durun ve stres kontrolüne dikkat edin.

 6 . Sinüslerinizi temiz tutmaya özen gösterin. Sinüslerin dolu olması gözaltı damarlarını etkileyerek bölgenin koyu renkte olmasına sebep olacaktır.

 7 . Beslenme hayatınızda küçük değişikler yapmalısınız. Tuzlu atıştırmalar tüketmemek bunlardan ilki olsun. Nedeni ise tuzlu atıştırmaların suyun vücutta tutulmasına neden olmasıdır. Susuz kalmak gözaltı morluklarına sebep olur. Bu yüzden günde 8 bardak su tüketmeye özen gösteriniz.

 8 . Gözaltı morluklarında uyku düzeni çok önemlidir ve bu konuya özen göstermeye çalışın. Uyuma ve uyanma saatlerinizi düzenli hale getirin. Hafta sonları da bu konuya dâhil olsun. Gürültüsüz ve karanlık ortamlarda uyumaya özen gösteriniz. Çok sıcak ortamda uyumayın

Gözaltı Morlukları İçin Yapılabilecek Kürler

Gözaltı Morlukları İçin Salatalık Kürü

Gözaltı morluğu için salatalık  çok etkilidir. Kabukları ile beraber bir adet salatalığı ince olarak dilimleyerek gözlerinizin üzerine koyun. Yaklaşık on dakika gözünüzün üzerinde kalsın ve bu kürü günlük olarak uygulayınız. Eğer isterseniz rendelediğiniz salatalıktan çıkan suları buzdolabında soğutarak soğuk kompres olarak gözaltı morluklarınıza uygulayabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Patates Kürü

Halka şeklinde doğradığınız bir adet patatesi soğuk  süte batırarak gözlerinizin üzerine koyun ve bu şekilde yaklaşık on beş dakika bekleyin. İsterseniz aynı işlemi taze nane yapraklarıyla da uygulayabilirsiniz. Nane gözaltlarınızda ferahlamaya fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda morlukları da azaltacaktır.

 Gözaltı Morlukları İçin Domates Kürü

Yarım domatesin  suyunu sıkarak içerisine az miktarda limon suyu ekleyiniz ve hazırladığınız karışımı gözaltınıza uygulayarak yaklaşık beş dakika bekletiniz.

 Gözaltı Morlukları İçin Papatya Kurusu Kürü

Kullanacağınız kadar papatya kurusunu bir miktar kaynar su içerisine ekleyerek yirmi dakika süresince demleyiniz. Daha sora süzerek pamuk yardımıyla gözaltlarınıza beş dakika süresince uygulayınız. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak temizleyiniz. Bu kürü üç günde bir defa kullanınız.

 Gözaltı Morlukları İçin Peynir Kürü

Yaklaşık bir parmak kalınlığındaki peyniri bir kâse içerisinde iyice ezerek krem kıvamına getiriniz. Daha sonra gözaltlarınıza krem gibi sürerek yaklaşık on beş dakika bekletiniz. Uzanarak uygularsanız daha iyi olur. On beş dakika sonra gözaltlarınızı ılık su ile yıkayınız.

 Gözaltı Morlukları İçin Ihlamur Kürü

Bir su bardağı kaynar su içerisine iki poşet ıhlamur çayını ekleyerek on beş dakika demleyiniz. Daha sonra poşet çayları alarak soğutunuz ve gözaltlarınıza yirmi dakika boyunca uygulayınız. Ardından gözlerinizi ılık su ile yıkayınız. Uygulamayı dört günde bir kez uygulayınız.

Göz Altı Morlukları İçin Rezene Kürü

Bir fincan suyun içerisine bir çay kaşığı rezene ekleyerek kaynatın. Daha sonra soğumaya alın. Soğuduktan sonra gözaltlarınıza on beş dakika süresince uygulayınız ve bekletiniz. Rezene kürü gözaltı torbalarının giderilmesini de sağlayacaktır. Üç gün ara vererek uygulayınız.

Suna Dumankaya'nın Önerdiği Göz Altı Morlukları İçin Kürler

Suna Dumankaya İncir Ve Kuşburnu Kürü

Taze inciri ikiye ayırarak gözaltlarınıza yaklaşık on beş dakika süresince uygulayarak bekletiniz. Buna takviye olarak demlediğiniz kuşburnu çayını süzerek pamuk yardımıyla göz altınıza uygulayabilirsiniz.

 Suna Dumankaya Elma Ve Kahve Kürü

Kullanabileceğiniz kadar elmayı rendeleyerek suyunu çıkarın. Daha sonra elma suyu içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyiniz. Hazırladığınız karışımı gazlı bez içerisine katarak morluk bulunan gözaltınıza yerleştiriniz. Haftada üç kez yapmaya dikkat ediniz.

 İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluğu Maskesi

Kullanabileceğiniz kadar patatesi posa haline getirin. Hazırladığınız patatesi temiz bir bez yardımıyla gözaltlarınıza uygulayınız. Yaklaşık kırk beş dakika bu şekilde bekleyiniz ve karışımı gözlerinize değirmemeye dikkat ediniz. Sadece göz atınıza uygulayınız. Gözaltınızdaki morluklar yok olana kadar kullanabilirsiniz. Ancak iki günde bir defa kullanmaya dikkat ediniz. Ek takviye olarak, patatesi göz altlarınızdan ılık su ile temizledikten sonra papatya çayı ile son masajı yapabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Maske

Taze ebegümecini bir kâseye ekleyerek iyice ezin ve üzerine bir çay bardağı elma suyu ekleyiniz. Krem kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra karışımı gazlı bez içerisine koyarak göz altlarınıza ekleyiniz. Karışım gözaltlarınızda yirmi dakika boyunca kalsın. Daha sonra ılık su ile gözaltlarınızı temizleyiniz.  Maskeyi üç günde bir defa uygulayınız.

 

NOT: Alerjik durumlarınıza ve bünyenize göre istediğiniz kürü uygulayabilirsiniz. Herhangi bir problem oluşması durumunda hemen küre ara vererek bir hekime müracaat ediniz. Vermiş olduğumuz sıralamaya göre ilk önce gözaltı morluklarına sebep olan nedenleri hayatınızdan çıkararak pratik teknikleri uygulayınız. Çoğu kez bunlar diğer kürlere gerek kalmadan bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://biliniyo.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

smm panel Twitter Trend Topic Al