Çayların Gizli Faydaları

Bitki çaylarının faydaları hakkında ufak tefek bilgi sahibiyiz. Fakat çok iyi bildiğimizi sandığımız çayların bilmediğimiz özellikleri de var.

Siyah Çay

Siyah Çay

Türklerin en çok tükettiği sıcak içecek olarak listemizin en başında yerini alıyor. Kalp sağlığı ve kan dolaşımı açısından sağladığı faydayı pek bilmesek de sık sık tüketiyoruz. İçerisinde bulunan flavonoid antioksidan etkisi gösteriyor. Aynı zaman LDL içeriği de kolesterol önleyici özelliğe sahip. Bilinmeyen en önemli nokta ise polifenol ile kateşinler kansere karşı koruyucu. Ama kafein sebebiyle vücudumuzun su ihtiyacını engelleyebilir. Su atımını hızlandırması sebebiyle günlük 3 fincanda karar kılın.

Beyaz Çay

Beyaz Çay

Çay türleri içerisinde en doğal daha doğrusu en az işleme maruz kalmış ve antioksidan açısından en zengin çaydır. Kollojen yıkımını engelleyici içeriğiyle cildinizin güzelliğine güzellik katar. Daha esnek ve sıkı bir cildi kim istemez değil mi? Yağ üretimini durdurması özelliğinin yanı sıra yağ parçalayıcı olması da beyaz çayı bir gençlik iksiri haline getiriyor.Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yeşil çayı övmek için geç kaldık. Biliyorsunuz yıllardır öve öve bitiremedi kimse yeşil çayı. Özellikle diyetlerimizin en büyük yardımcısı olarak hayatlarımızda yerini aldı. C vitamini deposu olduğu için hücre yenilenmesini destekler. Antioksidan etkisi çok güçlüdür; toksinleri hızla vücuttan uzaklaştırır ve sürekli kullanımda kansere karşı korur. Halsizlik, depresyon, baş ağrısı ve kas ağrıları için de önerilir. 

Rezene Çayı

Rezene Çayı

Rezene, anlata anlata bitiremeyeceğimiz bir bitki. Anne sütünü arttırmasından sindirim sistemine yardımcı olmasına kadar bir çok noktada hayatımızı kolaylaştırıyor. Ben de olabildiğince çok faydasını sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Mide sorunlarımız gaz, hazımsızlık, krampa iyi geldiğini hepimiz deneyimlemişizdir. Bağırsakların da çalışmasını hızlandırarak kabızlığı engeller.  Sinir sistemini destekleyerek stres düzeyimizi azaltır. Yani stres dolu uykusuz geceleri artık unutabilirsiniz. Mineral ve vitamin deposu rezene cildimize de büyük fayda sağlıyor. Cilt kırışıklığı, sivilce izleri ve lekelere karşı güvenilir bir destek. Bir balgam sökücü, tansiyon düzenleyici, ağrı kesici olarak doğal yardımcınız.

Tarçın ve Karanfil

Tarçın ve Karanfil

Tarçın ve karanfil ayrı ayrı da sık kullandığımız argümanlar. Fakat birleşince gizli bir iksir oluşturuyorlar. Tarçın yağı antioksidan sağlayıcılığıyla listede birinciliği kapabilir. Kan şekerini düzenleyici etkisi vardır. Kan şekeri hassas bir konu olup, herkes doğal çözüm yollarını daha güvenilir bulur. Düzenli tüketimi kan şekerini dengeler ve olağandışı bir problem olmaması halinde sorunlarınızın çoğunu ortadan kaldırır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları

twitter takipçi hilesi smm panel